Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Šventė mokslo bendruomenei: kolegijoje duris atvėrė modernus Alytaus STEAM centras

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:19, 2021-10-27
Mokiniai apžiūri biologijos ir chemijos laboratoriją.
AlytusPlius.lt nuotr.

Švietimo bendruomenei Alytaus regione  – džiugi šventė. Trečiadienį Alytaus kolegijoje atidarytas ilgai lauktas Alytaus STEAM atviros prieigos centras. Čia mokiniai iš viso regiono galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslais, moderniai įrengtose laboratorijose atlikti įvairiausius bandymus, stebinti išradimais.

 

Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius džiaugėsi, kad STEAM centro projektą regione buvo patikėta įgyvendinti būtent Alytaus kolegijai. „Kaip aš juokauju, lig šiol mes pagrinde dirbome tik su suaugusiais žmonėmis. Šiandien – didelis iššūkis, kadangi mes jau pradedame dirbti ir su vaikais – ne tik iš gimnazijų, mokyklų, bet  netgi ir su darželinukais, kurių pirmosios grupės jau spėjo apsilankyti tiek STEAM centre, tiek kituose laboratoriniuose korpusuose“, - džiaugėsi Alytaus kolegijos vadovas.

 

 

Jis teigė, kad akademinė bendruomenė yra pasirengusi dirbti ne tik su studentais, bet ir su vaikais ir nekantriai lauks jų atsvykstančių iš viso Alytaus regiono – tam bus sudarytos tinkamos sąlygos.

 

Direktorius yaptingai dėkojo buvusiai Švietimo, mokslo ir sporto viceministrei Helgai Marijai Kauzonei, kuri būtent ir kuravo STEAM projekto įgyvendinimą.

 

 

Alytaus STEAM atviros prieigos centro simbolinę atidarymo juostą perkirpo Alytaus kolegijos direktorius S. Naruševičius, Alytaus meras Nerijus Cesiulis, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Aytaus STEAM atvirosios prieigos centro patariamosios tarybos pirmininkas, verslo atsovas Simonas Ridzvanavičius, Alytaus STEAM centro vadovė Valė Zdanavičienė.

 

„Kiekvieną kartą kirpdamas juostelę pagalvoju, kad smagu, jog mieste kažkas vyksta, atsinaujina, atsidaro, susikuria. Man teko didelė garbė dirbti su žmonėmis, kurių galvose ir gimė ši STEAM idėja. Iš pradžių galvose, po to – popieriuje, o dabar mes jau galime pamatyti centrą realiai. Džiaugiuosi Alytaus kolegijos parodyta lyderyste suvienyti visą regiono švietimą, ir kad šis centras tarnautų ne tik miesto, bet ir viso regiono mokiniams“, - kalbėjo meras N. Cesiulis.

 

 

Sveikinimo žodį taip pat tarė ir Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas, prisiminęs, kaip sunkiai buvo einama lin šio projekto įgyvendinimo, kiek abejonių būta.

 

„Bet labai džiaugiuosi, kad šiandien startuojame. Mūsų vaikai, važiuodami studijuoti į didžiuosius miestus ar kitas pasaulio šalis, atėję į laboratorijas jau galės pademontruoti puikias žinias, bus kur kas labiau pažengę inovacijose. Neabejoju, jog tos laboratorijos bus visą laiką užimtos ir jose netrūks noro pažinti“, - sakė A. Vrubliauskas.

 

 

Su mokslui svarbia švente ir STEAM centro startavimu Alytaus kolegijos bendruomenę sveikino Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Lazdijų rajono savivaldybės merės patarėja Sonata Dumbliauskienė. Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Alytaus skyriaus vardu sveikino ir Dainavos progimnazijos vadovė Edita Matulevičienė.

 

 

O apie STEAM projekto ištakas, nelengvą nueitą kelią papasakojo dr. H.M. Kauzonė.

 

Po to į Alytaus STEAM centro atidarymą susirinkę mokiniai, kiti svečiai buvo pakviesti apžiūrėti laboratorijas – biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, IT/robotikos, Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo, skaitmeninę FabLab erdvę. Apie kiekvienos jų specifiką papasakojo laboratorijų vedėjos, mokiniai buvo kviečiami atlikti įdomias užduotis.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai