Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sutvirtinimo sakramentui besiruošiančių vaikų tėvai piktinasi: „Ar auka turi būti konkrečiai įvardyta suma?“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:44, 2022-10-13
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Suprantame, kad bažnyčiai aukoti reikia, tačiau, kai kunigas įvardina konkrečią, sumą, ar tai yra nomalu?" - klausiama AlytusPlius.lt redakciją pasiekusiame laiške. Jį pasirašiusios mamos tvirtina, kad jų vaikų laukia pasiruošimas Sutvirtinimo sakramentui, tačiau joms nesuprantama, kaip už tai galima prašyti konkrečių sumų.

 

„Kunigai iš vaikų, norinčių priimti Sutvirtinimo sakramentą, reikalauja iki Kalėdų atnešti po 50 eurų. Neva vaikai, kurie lankė tikybos pamokas 4 metus pradinėse klasėse, gali atnešti 40 eurų, o kurie lankė mažiau metų – po 50.

 

Yra šeimų, kur auga du vaikai, besiruošiantys priimti Sutvirtinimo sakramentą, tai jiems suma jau 100 eurų. Suprantame, kad bažnyčiai reikia aukoti, na bet nustatyti sumą, kokia turi būti auka, tai atleiskite, čia jau – ne auka, o reketavimas“, – teigia vaikų mamos.

 

Jos kelia klausimą, kas būtų, jei vaikai neatneštų įvardintos sumos? Jei kiti tiek pinigų neturi?

 

„ Ar tuomet vaikas nebegaus Sutvirtinimo sakramento? Negaus parašo? O gal gali nunešti 50 eurų ir Sutvirtinimą gaus neidami į bažnyčią? Ar gali bažnyčia taip elgtis? Tėvai labai pasipiktinę“, – rašoma laiške.

 

Tėvų manymu, pinigų prašoma ne vienoje bažnyčioje, tačiau šioje konkrečioje situacijoje jie įvardino Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapiją.

 

Apie situaciją pasiteiravus minimos parapijos klebono Valdo Simanaičio, jis tvirtino, kad minimi 40 eurų yra skiriami už vaikų pasiruošimą Sutvirtinimo sakramentui, pasiruošimas trunka beveik visus metus.

 

„Ne mėnesį ar savaitę, o visus metus. Už tą sumą vaikai gauną Katekizmą, visas reikalingas priemones. Dalis pinigų skiriama katechezei, pamokoms. Kita dalis – patalpų išlaikymui. Juk reikia sumokėti ir už jų valymą, ir už elektrą. Jei padalinus visas išlaidas kiekvienam mėnesiui, nežinau, ar tai būtų labai dideli pinigai“, - aiškino klebonas V. Simanaitis.

 

Jis teigė, kad mokyti katechezės atvyksta žmogus, atskirai yra aukojamos Šv. Mišios. Pasak klebono, jei suskaičiavus visas išlaidas, paaukotų pinigų po 40 eurų netgi neužtenka, tenka pridėti iš parapijos lėšų.

 

„Galime ir kas mėnesį rinkti po 5 eurus, o ne iškart, tai – indėlis į vaikų pasiruošimą. Gaila, kad bažnyčia vertinama tarsi kontora. Jei žmogus sunkiai verčiasi, jis gali rašyti prašymą dėl sunkios materialios padėties, mes jį apsvarstome ir šį klausimą tikrai išsprendžiame“, – komentavo V. Simanaitis.