Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sutvarkytos miesto gatvės tarnaus ilgiau: darbai šiemet atliekami kitokiu būdu

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:27, 2022-08-04
Žalgirio gatvėje vyksta darbai.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus miesto gatvėse vairuotojai pastebi džiugius pokyčius. Vienose jų – asfaltbetonio danga jau atnaujinta, kitur – darbai dar vyksta. Šiuo metu tvarkoma Žalgirio gatvė, o po to eilė ateis Maironio gatvės atkarpai. Tiesa, šiais metais gatvių dangos atnaujinimo darbai vyksta kitokiu principu negu lig šiol: ne pjaustant ir „lopant“ duobes, o klojant vientisą asfaltbetonio sluoksnį.

 

„Ištisinis sluoksnis – kur kas racionalesnis pasirinkimas. Geriau jau šiek tiek daugiau investuoti į gatvių tvarkymą klojant asfaltbetonio sluoksnį. Tokiu būdu gatvė vėl be remonto gali tarnauti iki 15 metų, nebent kažkokie pokyčiai atsirastų dėl sunkiasvorio transporto ar kitų nenumatytų atvejų.

 

O kai tvarkomos duobės, tai vienais metais išpjovė, o žiūrėk kitais – vėl tą patį reikia daryti. Lėšų išleidžiama nemažai, bet rezultato tai neduoda. O ir gyventojai nėra patenkinti duobių remontu, nes tai – tik laikinas sprendimas“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sigitas Stumbras.

 

Kalbant apie gatvių tvarkymą ir atnaujintą asfaltbetonio dangą, šiais metais Alytuje nuveikta išties nemažai. Nuo gegužės mėnesio darbai atlikti Statybinkų gatvės atkarpose – nuo Likiškėlių iki Jurgiškių g. bei nuo Naujosios iki Topolių g., taip pat A. Juozapavičiaus gatvės atkarpoje – nuo Jiezno iki Ežerėlio g., Maironio gatvės atkarpose – nuo J. Basanavičiaus g. iki Registrų centro bei nuo J. Basanavičiaus iki A. Baranausko g. Danga atnaujinta ir  A. Jonyno gatvės atkarpoje – nuo Kauno iki Žuvinto g. ir Daugų gatvės atkarpoje – nuo įvažiavimo į lopšelį-darželį „Girinukas“ iki įvažiavimo į Daugų g. kapines.

 

„Šiuo metu darbai vyksta Žalgirio gatvėje. Čia taipogi atnaujinama asfaltbetonio danga, bus keičiama ir šaligatvių danga. O po to darbai persikels į Maironio gatvės atkarpą, nuo įvažiavimo į stadioną iki Birutės gatvės. Ir šių metų planas atnaujinti dangas bus įvykdytas“, - kalbėjo S. Stumbras.

 

Jo teigimu, kiekvienais metais ketinama palaipsniui atnaujinti dangas bent keliose miesto gatvėse.

 

„Duobės atsiveria po kiekvienos žiemos, ir reikia jas tvarkyti. Paklojus vientisą asfaltbetonio sluoksnį – bus ir geresnė kokybė, ir ilgiau tarnaus. Kartais dėl vykdomų darbų susidaro tam tikrų laikinų nepatogumų eismo dalyviams, tačiau po to visi galime pasidžiaugti rezultatu“, - sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas.

 

Neretai gyventojams kyla klausimų, o kodėl vientisas asfalto sluoksnis netiesiamas Merkinės gatvėje, kur daug duobių, arba Sudvajų gatvės atkarpoje? Kaip paaiškino S. Stumbras, asfalto sluoksniai klojami tik tose gatvėse, kurių ateinančius kelis metus nėra numatyta rekonstruoti.

 

Merkinės gatvės rekonstrukcijos projektas jau yra paruoštas, ir darbus planuojama pradėti 2024 metais. Sudvajų gatvės atkarpoje taip pat numatoma rekonstrukcija, kuri prasidės jau kitąmet.

 

„Šių gatvių laukia dideli pokyčiai, tad nėra tikslinga čia dabar kloti asfalto sluoksnius, kadangi, atėjus rekonstrukcijos laikui, juos vis tiek reikėtų frezuoti, išardyti. Tad šiuo metu labiau pravartu lėšas skirti kitur“, - teigė pavaduotojas.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai