Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sutarė, kaip valys gaisravietės vandenį: ministerija ramina – nepakenks

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  17:03, 2019-11-29
Posėdžio metu pagaliau nuspręsta, ką daryti su gaisravietėje užsilikusiu užterštu vandeniu.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Pagal gautus tyrimų rezultatus atrodo, kad Alytuje ir vanduo, ir oras, ir žemė švarūs. O ir gaisro galbūt nebuvo ar degė ekologiškos padangos“, - taip juokaudamas penktadienį po susitikimo su Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

 

Šiandien vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo ir ministras, pagaliau buvo nuspręsta, ką daryti su gaisravietėje susikaupusiu vandeniu ir kokiu būdu jį išvalyti.

 

Nutarta, kad vanduo bus valomas per miesto nuotekų valymo įrenginius. Esą jo užterštumas neviršija ribinių normų ir valymo įrenginiams pakenkta nebus.

 

Toks siūlymas buvo ir anksčiau, tačiau meras tada jam atkakliai priešinosi, mat „Dzūkijos vandenų“ užsakytų vandens tyrimų rezultatai skyrėsi nuo tų, kuriuos pateikė ministerija. Tačiau dabar jau atrodo, kad įvyko nesusikalbėjimas, nes abi pusės tyrimus atliko pagal skirtingas metodikas.

 

„Tyrimai buvo atlikti jau šeštą kartą ir jie nesiskiria nuo prieš tai darytų tyrimų rezultatų. Tikriausiai buvau suklaidintas tiek aš, tiek visuomenė, nes ne visi tyrimai buvo atlikti pagal reikiamą metodiką. Mes tai išsiaiškinome, nustatėme priežastis, dėl visa ko buvo atlikti papildomi tyrimai, ir šiandien visi rezultatai buvo patvirtinti“, - sakė ministras K. Mažeika.

 

Pasak jo, „Dzūkijos vandenys“ jau atliko eksperimentą su mažesniais vandens kiekiais, siekiant sužinoti, kiek būtų galima išvalyti vandens per parą ir ar tai nepakenks jų turimiems pajėgumams, mikroflorai. Nustatyta, kad  įrenginiai yra pajėgūs išvalyti vandenį.

 

„Mes sutinkame su šiandien ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros atstovų pristatytais rezultatais. Savivaldybės įmonė tyrimui tą vandenį ėmė iš persimaišiusio vandens vietos. O ten, kur persimaišęs miesto ir iš gaisro atitekėjęs vanduo, tai ir parametrai buvo kitokie. Tad šiuo metu tikime esamais rezultatais.

 

Anksčiau mes nesutikome su ministerijos pasiūlymu tą vandenį išvalyti per 800 ir daugiau dienų, bet šiandien buvo pateiktas pasiūlymas, kaip tą vandenį išvalyti per tris mėnesius, ir jis mus tenkina“, - kalbėjo meras N. Cesiulis.

 

Anot jo, ministerija patikino, kad valymo įrenginiams pakenkta nebus. Kitu atveju – teršalai pasklistų į Nemuną. Tačiau ministerija užtikrino, kad to nebus.

 

„Dzūkijos vandenų“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius teigė, kad užteršto vandens išvalymas kainuos tiek pat, kiek kainuoja ir buitinių atliekų. Mokama bus iš valstybės rezervo.

 

„Atlikome bandymus, kiek gali „pavežti“ mūsų įrenginiai, tai jie viską atlaiko ir vanduo bus išvalytas pilnai“, – teigė L. Mackevičius.

 

Kiek iš viso kainuos visi gaisro padarinių likvidavimo darbai – dar neaišku. Vien laboratoriniams tyrimams gali prireikti apie pusę milijono, nes jie buvo atliekami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

 

Iš „Ekologistikos“ patalpų taip pat jau išvežta virš 600 tonų pavojingų atliekų. Dabar laukia sunkiausias etapas – bus griaunamos pavojingos konstrukcijos, iš ten rūšiuojamos atliekos, pavojingos atskiriamos nuo nepavojingų.

 

 

 

 

Komentarų nėra