Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Susitikime su premjeru – senos bėdos ir policininkų atodūsiai

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:48, 2014-03-17
Premjeras A. Butkevičius teigė, kad išgirstos Alytaus regiono problemos jo nenustebino
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien Alytuje viešinčio Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su regiono savivaldybių vadovais bei verslo įmonių atstovais kalbėta apie Alytaus regiono ekonomines problemas bei žingsnius į priekį.

 

Apskritojo stalo konferencijoje „Impulsai pasienio regiono ekonomikai: patrauklūs verslo projektai, parama iniciatyviems, motyvacija dirbti legaliai“ buvo kalbėta ir apie tai, kad Alytaus regione, priešingai nei kituose šalies regionuose, yra išaugęs šešėlinis kontrabandinių alkoholio, tabako ir degalų prekybos lygis.

 

Tokius Vyriausybės kanceliarijos, Ekonomikos ir finansų departamento, Ekonominės analizės skyriaus vedėjo Nerijaus Genio teiginius išgirdę susitikime dalyvavę Alytaus policijos komisariato atstovai tik sunkiai atsiduso.

 

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pripažinęs, kad regionuose problemų yra labai daug, pakartojo senas tiesas apie netinkamą socialinių pašalpų skirstymą . „Per keletą metų susikūrė tokia sistema, kad iš socialinių pašalpų yra kai kam geriau gyventi nei ieškoti darbo.

 

Tokia sistema atsiranda, kai žmogus kelis mėnesius nebedirba ir žmogus pradeda galvoti, ar jis dar yra tinkamas darbui. Krizės laikotarpiu taupymas pasireiškė mažinant atlyginimus: realios žmonių pajamos mažėjo, automatiškai mažėjo ir vartojimas ir gamyba, kuri yra orientuota į vidinę rinką“, - sakė A. Butkevičius.

 

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad pagrindiniai akcentai turi būti vidaus vartojimo skatinimas ir šeimos išlaidų mažinimas. „Išlaidos gali būti mažinamos renovuojant gyvenamuosius namus. Kita kryptis – šilumos ūkio gamybos pertvarka, panaudojant naujos finansinės perspektyvos lėšas“, - sakė A. Butkevičius.

 

Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas siūlė labiau pasitikėti regionais.

 

„Lietuvoje vis dar neįvertinama regionų svarba, net neatsižvelgiama į regionų plėtros tarybų nuomonę, nesuteikiama teisė patiems regionams bei savivaldybėms ir bendruomenėms spręsti kaip ir kur panaudoti ES lėšas.

 

Siūlome didinti regiono plėtros tarybos vaidmenį ir suteikti galimybę pačiam regionui spręsti, kur ir kiek investuoti“, - akcentavo J. Krasnickas.

 

Po užsitęsusios diskusijos, kurioje nieko nebuvo nuspręsta, daugiau kaip pusvalandį į spaudos konferenciją vėlavęs premjeras A. Butkevičius, paskubomis atsakydamas į žurnalistų klausimus, teigė, kad išgirstos problemos jo nenustebino, o  Alytaus perspektyvos atgaivinti miesto pramonę jį nuteikia optimistiškai.  

Komentarų nėra