Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Susitikime su ministru – ir apie tinklo pertvarką, ir apie universitetus

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  15:11, 2019-09-06
Ministras pasidžiaugė Alytaus miesto siekiu tapti universitetiniu miestu ir savivaldybės vadovų pastangomis į Dzūkijos sostinę pritraukti kuo daugiau universitetų.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

„Noriu pagirti Alytaus miestą, kad jis turi Visos dienos mokyklą“, – kalbėdamas apie neįgalių vaikų integravimą ikimokykliniame ir mokykliniame lygmenyje, sakė šiandien Alytuje viešintis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Svečias taip pat  pasidžiaugė Alytaus miesto siekiu tapti universitetiniu miestu ir savivaldybės vadovų pastangomis į Dzūkijos sostinę pritraukti kuo daugiau universitetų, galinčių ir norinčių vykdyti įvairias aukštojo mokslo studijų programas.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras vizitą Alytuje pradėjo susitikimu  su miesto savivaldybės vadovais. Kalbant aukštojo mokslo studijų galimybių Dzūkijos sostinėje tema, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė akcentavo, kad su universitetais bus derinamos studijų Alytuje programos. „Nuo kitų metų Dzūkijos regiono studentams galėsime pasiūlyti patrauklias bakalauro ir magistro studijų programas“, – teigė mero pavaduotoja.

 

Be jau minėtų aukštojo mokslo programų vykdymo ir neįgaliųjų integravimo mokymosi įstaigose klausimų, susitikime su savivaldybės vadovais nemažai kalbėta  švietimo tinklo pertvarkos tema. 

 

Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio teigimu, pertvarkant švietimo tinklą, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas mokiniams ir ugdymo kokybei. Šiai mero nuomonei pritarė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius.  „Švietimo tinklo pertvarkos tikslas yra siekti, kad šis tinklas būtų ne  tik taupesnis, racionalesnis, bet ir kokybiškesnis“, –  teigė jis.

 

Dengto futbolo maniežo statybos Alytuje – dar viena tema, kuria diskutuota su ministru. Alytaus miesto savivaldybės mero N. Cesiulio  teigimu, Alytus siekia ir sieks atsirasti tų šalies miestų, kuriuose galėtų būti pastatytas toks sporto kompleksas, sąraše. Švietimo, mokslo ir sporto ministras patikino, kad Dzūkijos sostinė turi galimybę ateityje turėti tokį maniežą.

 

Susitikimo metu taip pat aptarti su STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos ugdymo) centro veikla susiję klausimai. Tartasi, kaip Alytaus miesto savivaldybei spręsti su vis didėjančiu miesto darželius lankančių rajono vaikų skaičiumi susijusį klausimą.

 

Po susitikimo su miesto vadovais ministras išvyko į Alytaus šv. Benedikto gimnaziją, kur susitiko su šios švietimo įstaigos bendruomene. Vėliau svečias lankėsi  Alytaus Dzūkijos mokykloje ir apžiūrėjo specialiųjų ir lavinamųjų klasių pastato edukacines erdves.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai