Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Susitelkę kaimynai prie namų Alytuje sukūrė nuotaikingų moliūgų „karalystę“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  21:50, 2021-10-26
Kaimynai prie savo namų sukūrė magišką moliūgų erdvę.
Asmeninio albumo nuotr.

Vilniaus gatvėje gyvenatys alytiškiai, artėjant Helovinui, savo namų kieme sukūrė paslaptingą ir tuo pačiu žaismingą erdvę, kur apgyvendino būrį nuotaikingų moliūgų. Jie – draugiški, visai nebaisūs, spalvoti, o kai kurie – ir primenantys mažus žmogeliukus. Juos prie namų išrikiavę kūrybingi miesto gyventojai teigė, kad tai – susitelkusių ir savo aplinką norinčių papuošti kaimynų bendras darbas.

 

„Šią vasarą iš daugiabučio persikėlėme gyventi į nuosavą namą Alytaus miesto centre. Susipažinome su labai šauniais kaimynais ir visi kartu ėmėme gražinti aplinką, įgyvendinti įdomias idėjas. Atėjus rudeniui, kad neužpultų  slogutis ar bloga nuotaika, sumanėme praskaidrinti savo kasdienybę ir papuošti namų prieigas išskabtuotais, įvairiai išpjaustytais moliūgais. Interneto platybėse – pavyzdžių daugybė. Tik turėk noro, skirk truputį pastangų ir sukursi įdomių dalykų“, - pasakojo alytiškė Raminta Vaitiekūnienė.

 

Moteris ne pirmą kartą stebina savo idėjomis, imasi iniacityvos gražinti namų aplinką ir džiaugiasi, kad naujieji kaimynai taip pat noriai prisideda prie sumanymų įgyvendinimo. Taip galima labiau vieniems su kitais susipažinti ir netgi sukurti bendras kaimynų tradicijas.

 

 

Tad Raminta nuvažiavo į Alytaus rajoną pirkti moliūgų ir kaimynai kartu juos skabtavo, dekoravo, dažė purškiamais dažais, išpjaustė jiems „veido“ bruožus, kiekvienam sukurdami savitą nuotaiką, išraišką. Į darbus kibo ir vaikai, kuriems toks užsiėmimas buvo didelė pramoga, suteikusi daug teigiamų emocijų.

 

„Iš pradžių gal ir buvo dvejonių, kad kažkas nepavyks, nebus taip gražu, tačiau, mano manymu, pavyko puikiai. Ir juk, šiuo atveju, svarbiausia ne tai, jog viskas būtų idealu. Kur kas svarbiau – kartu praleistas laikas, bendras tikslas, pabuvimas su šeima ir smagi kaimynystė“, - kalbėjo R. Vaitiekūnienė.

 

 

Prie gražesnės aplinkos kūrimo ir puoselėjimo taip pat prisidėjo Ramintos vyras Dainius, jų dukros Aurėja ir Vasarė, kaimynai Viktorija ir Donatas su savo vaikučiais Jonuku ir Ieva, bei Erlandas ir Kristina.

 

 

Pasak Ramintos, nors šviečiantys moliūgai yra uždarame kieme, ir ne visi praeiviai juos mato, tačiau labai smagu ir patiems jais pasidžiaugti, išeiti sutemus prie jų pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, išgerti arbatos, jaukiai pabūti jų skleidžiamoje šviesoje. Kaimynai juokaudami moliūgus praminė „baibokais“, o užsukę svečiai jiems taip pat negaili pagyrų ir lieka nustebinti.

 

„Nesigailiu, kad iš buto persikraustėme į namą. Nors gyvename mieste, bet automobilių nesigirdi. Man tai – lyg savotiška ramybės oazė. Čia – ir gėlynai, ir kiemas, ir vaismedžiai, bei tautiškumo simbolis kieme – iškelta trispalvė  vėliava. Jei tik norisi, yra visos galimybės gražinti, puoselėti aplinką, bei skleistis naujoms įdomioms idėjoms" - sakė Raminta.

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai