Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Sūnų paklydėlį priglaudusiai motinai šis „atsidėkojo“ smurtu

Jurgis Kochanskas  •    •  11:30, 2019-08-05
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

48 metų girtaujantį sūnų po savo „sparnu“ priglaudusi motina sulaukė ne padėkos, o smurto. Išgėręs alkoholio agresyviu tampantis vyriškis savo pyktį ant motinos išliejo dėl to, kad per ją negali atsivesti savo draugų.

 

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir nuteisė Alytaus rajono gyventoją Evaldą T., tyčia smurtavusį prieš savo šeimos narį – motiną.

 

Sūnų paklydėlį priglaudė motina

 

Evaldas T. gyveno Vilniuje, buvo vedęs, bet vartojo alkoholį ir naudojo smurtą, todėl sutuoktinė santuoką nutraukė.

 

Po skyrybų jis apsigyveno pas seserį, bet dėl tų pačių priežasčių – girtavimo ir smurto, pasitelkus policiją, iš sesers buto buvo iškeldintas. Pagyvenęs pas draugus, sūnus galiausiai grįžo gyventi į kaimą pas motiną.

 

Pasak nukentėjusiosios, kai sūnus blaivus – sutaria gerai, o kai jis išgeria alkoholio – pasidaro piktas, agresyvus ir priekabus. Sūnus alkoholį vartoja, kai tik turi pinigų, geria iš eilės po kelias dienas. Motina išlaiko sūnų, kuris nedirba, jis gyvena iš pašalpos ir jos pensijos.

 

Galėjo jausti fizinį skausmą

 

Vieną dieną sūnus sugrįžo į namus neblaivus, buvo piktas ir šaukė, kad neva per motiną negali ateiti jo draugai. Tuo metu motina sėdėjo savo kambaryje prie lango ant kėdės. Į kambarį įbėgęs sūnus sugriebė motiną už drabužių, pakėlė nuo kėdės ir pakratė. Motina galva trenkėsi į sieną. Tada dar du kartus sugriebė už drabužių ir papurtė. Motina gynėsi, užsidengdama veidą nuo sūnaus smūgių ir pastumta nugriuvo nugara ant lovos.

 

Motina dėl smurto nesiskundė, ją gelbėjo dukra ir pranešė apie girtą smurtautoją policijai.

 

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Alytaus skyriaus specialistas nukentėjusiajai padarytus sumušimus kvalifikavo kaip nežymų sveikatos sutrikdymą. Specialisto išvadoje teigiama, kad dėl sužalojimų nukentėjusioji galėjo jausti fizinį skausmą.

 

Atsakomybę lengvinanti aplinkybė – nuoširdžiai gailėjosi

 

Konstatuota, kad Evaldo T. padaryta veika priskiriama prie nesunkių. Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailėjosi.

 

Evaldas T. nusikalto neblaivus, jo atsakomybę sunkina ir tai, kad jis jau du kartus teistas už smurtinius nusikaltimus, vieną jų – dėl smurto prieš savo motiną, turi galiojančių administracinių nuobaudų.

 

Pusmetį dalyvaus smurtinį elgesį keičiančiose programose

 

Teismas atsižvelgė ir į tai, kad kaltinamasis, nors yra recidyvistas, ankstesniu nuosprendžiu skirtą bausmę jau atlikęs, todėl griežčiausios bausmės išvengė.

 

Evaldui T. skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kuri sumažinta trečdaliu, iki 6 mėnesių, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams.

 

Nuteistasis įpareigotas per bausmės atidėjimo vykdymo laikotarpį be leidimo neišvykti už gyvenamosios vietos ribų ir, įsiteisėjus nuosprendžiui, 6 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra