Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sukčius bandė apgauti buvusią Alytaus mokesčių inspektorę

Ilona Radzevičienė  •  info@alytusplius.lt  •  10:15, 2014-03-31
Tariamas mokesčių inspektorius „informavo“, jog gyventoja esą pavėlavo pateikti deklaraciją dėl didesnės nei 3 tūkst. litų grynųjų pinigų sumos, laikomos ne banke
Alytusplius.lt nuotr.

Nerimstantys telefoniniai sukčiai toliau atakuoja alytiškius, mėgindami išvilioti grynuosius pinigus. Alytuje užfiksuotas atvejis, kuomet mokesčių inspektoriumi prisistatęs telefoninis sukčius paskambino garbaus amžiaus alytiškei, jog ši privalanti deklaruoti grynuosius pinigus, laikomus ne banke, ir sumokėti mokesčius.

 

Įtartino skambučio sulaukusi alytiškė, buvusi ilgametė Alytaus mokesčių inspekcijos darbuotoja, pasakojo, jog laidiniu telefonu paskambinęs vyras prisistatė esąs iš Mokesčių inspekcijos ir itin maloniu bei mandagiu tonu kreipėsi į ją vardu bei pavarde. Tariamas mokesčių inspektorius „informavo“, jog gyventoja esą pavėlavo pateikti deklaraciją dėl didesnės nei 3 tūkst. litų grynųjų pinigų sumos, laikomos ne banke. Gyventoja nesutriko ir stengėsi sukčių iškamantinėti, kokią konkrečiai deklaraciją ji turėjusi pateikti ir iki kada tai privalėjo padaryti. Pokalbio metu tariamas mokesčių inspektorius patikino žinantis, kad gyventoja pinigų dar turinti ir banko sąskaitoje, tačiau jis apie juos žino ir jų deklaruoti nereikia. Alytiškei patikinus, kad abu su vyru gyvena tik iš pensijų ir jokių pinigų neturinti, galiausiai „mokesčių inspektorius“ atsiprašė ir padėjo telefono ragelį.

 

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, jog Valstybinė mokesčių insprekcija nereikalauja pateikti jokių deklaracijų, susijusių su prievole deklaruoti grynuosius pinigus. Dar kartą akcentuojame, kad joks VMI specialistas jokių mokesčių grynaisiais pinigais nepriima. Mokesčius galima sumokėti bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), pašto skyriuose ar „Perlo" terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose. Raginame gyventojus būti budrius ir sulaukus panašių skambučių apie juos pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba kreiptis į policijos komisariatą“, - teigia Alytaus AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėja, atliekanti viršininko funkcijas, Zita Jarmalienė.

 

VMI primena, kad iškilus klausimams dėl mokėtinų mokesčių visą informaciją gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Pažymime, kad Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Komentarų nėra