Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Sujudimas Alytaus miesto centre: ką čia rajonas daro ir atidaro?

Jurgis Kochanskas  •    •  15:48, 2019-10-02
Su krosnimi kepti dzūkiškų bandukių į šventę atvažiavo Pivašiūnų amatų centro moterys. Su liže – edukacinių kultūrinių renginių vadovė Stasė Čižauskienė, su skujine – keramikė Rita Gegužienė.
Autoriaus nuotr.

Ir Dievulis pakrapino,  ir klebonas Arūnas Užupis pašventino Alytaus rajono savivaldybės kultūros centrą. Atidarymo šventėje juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir šio centro direktorė Eglė Sereičikienė.

 

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centrą atidaro ir juostelę perkerpa meras Algirdas Vrubliauskas ir kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė.

 

Trečiadienį  vidurdienį į Alytaus rajono savivaldybės kultūros centrą siūbtelėjo alytiškiai, kuriuos suviliojo skambi liaudiška muzika, rajono tautodailininkų ir amatininkų unikalūs darbai, gardžiais kvapais viliojantis dzūkų kulinarinis paveldas, ypač dzūkiškos „bandukės“, dvi edukacijos – vilnos vėlimo ir kvilingo. Svarbiausia, visi smalsavo, ką čia rajonas daro ir atidaro?

 

„Niekas iš niekur neatsikraustė, kaip veikė, taip ir veiks mūsų filialai, tik iš savivaldybės administracinio pastato trečiojo aukšto Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro buveinė nusileido į pirmąjį aukštą. Atsivėrė naujos galimybės ir erdvės, kuriose  bendraus kultūros žmonės, amatininkai, verslininkai, ūkininkai, padės vieni kitiems atsiskleisti. Nuolat veiks ekspozicijų, edukacijų salytės, vyks bendravimas ir muzikavimas. Naudos turės visi, kas čia užsuks, ne tik alytiškiai ir rajono gyventojai, bet ir turistai, atvykstantys į Dzūkijos kraštą“, – iškart į svarbiausius klausimus atsakė Alytaus rajono savivaldybės centro direktorė Eglė Sereičikienė.

 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sakė, kad Kultūros centras bus ta vieta, kur susitiksim pabendrauti, stiprės ryšys tarp kaimo ir miesto, gausių nuolatinių renginių dalyviai galės prisiliesti prie tautos kulinarinio paveldo ir amatų ištakų.

 

 

 

Šventindamas kultūros buveinę, klebonas Arūnas Užupis linkėjo Ramybės angelo. Priminė, kad popiežius Pranciškus pavadino visus misijoms. Jas galima atlikti ir nekeliaujant į tolimus kraštus, o vietoje, gyva veikla ir iniciatyvomis, kaip tai daro Alytaus rajono savivaldybė.

 

Alytiškiai brovėsi į vidų apžiūrėti Kultūros centro patalpų. Ne visi iškart sutilpo, galės ateiti kasdien ir ras atviras duris, tris centro darbuotojus ir renginių, kurie bus skelbiami.

 

Sodietės į Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro atidarymą atvažiavo su vaišėmis. Iš kairės: Liudmila Makselienė, Dalė Baranauskienė, Berūta Sadauskienė, Nijolė Čyžienė ir Roma Grudzinskienė.

 

Tuo tarpu kiemelyje šurmuliavo Alytaus rajono aktyvūs ūkininkai, bendruomenių atstovai, kurie atvežė saldaus ir rūgštaus, karšto ir šalto. Patiko sūriai, mėsos gaminiai, karštos, ant kopūsto lapų, iškeptos dzūkiškos bandukės.

Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro vadybininkė Loreta Kane pasitinka lankytojus.

 

Kultūros centro buveinė įrengta Alytaus rajono savivaldybei įgyvendinant projektą „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Alytaus rajono savivaldybėje“. Projektui lėšų pažėrė savivaldybė ir Europos Sąjunga.

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra