Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Suabejojus „Dzūkijos vandenų“ valdybos darbu – siūlymas ją keisti

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  10:50, 2019-08-12
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Buvusio valdžios sumanymu sudarytos bendrovės „Dzūkijos vandenys“ valdybos darbas atsidūrė po dabartinių politikų padidinamuoju stiklu. Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys jau sulaukė siūlymo keisti šios valdybos sudėtį. Meras atviras – valdybos darbu jis visiškai patenkintas nėra, tačiau galutinį sprendimą priims ne jis.

 

„Valdybos darbu visiškai patenkintas nesu. Tokios pozicijos laikosi ir kai kurie tarybos nariai. Tad mes tikrai atsižvelgsime į Aplinkos ir plėtros komiteto pasiūlymą, kuriam pritarė visi jo nariai. Tačiau noriu pabrėžti, kad ne mero kompetencijoje yra keisti valdybos sudėtį, atleisti narius, tai – administracijos direktoriaus funkcija. Komiteto pasiūlymą apsvarstysime, ir administracijos direktorius priims atitinkamus sprendimus. Tačiau kol kas jų dar nėra“, - sakė meras, teigęs, kad jeigu bendra nuomonė bus, kad valdybos sudėtį keisti reikėtų, į ją bus atsižvelgta.

 

Pasiūlymą inicijuoti valdybos sudėties keitimą pateikė Aplinkos ir plėtros komitetas. Toks nutarimas buvo priimtas po Pabalių gatvės gyventojams galvos skausmu tapusių problemų svarstymo posėdžio metu.

 

Pabalių gatvėje lig šiol nėra šaligatvių, apšvietimo, vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemų, nesutvarkyta gatvės danga. Todėl gyventojams nėra sudarytų sąlygų tinkamai gyventi ir prisijungti prie centralizuotos miesto geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo sistemos.

 

Iš „Dzūkijos vandenų“ pateiktos informacijos posėdžio metu paaiškėjo, kad lėšos inžinerinių tinklų atvedimui į Pabalių gatvę numatytos tik po dviejų metų.

 

Komiteto nariams kilo klausimų, kodėl 2020 metais inžinerinių tinklų tiesimo darbai nenumatyti ir kiek išvis šiuo metu mieste yra gatvių, kuriose nėra vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemų. Buvo diskutuojama, kad reikėtų siūlyti „Dzūkijos vandenims“ darbus Pabalių gatvėje atlikti jau kitais metais.

 

Taip pat komitete nuskambėjo pasiūlymas, kad  iš esmės reikėtų keisti „Dzūkijos vandenų“ valdybos sudėtį. Esą ji neefektyviai sprendžia iškilusias problemas.

 

Meras buvo pasikvietęs pasikalbėti „Dzūkijos vandenų“ valdybos pirmininką Vytautą Junevičių dėl situacijos „Dzūkijos vandenyse“.

 

„Turėjau klausimų dėl darbuotojų atlyginimo. Tiek administracijai, tiek kitiems darbuotojams atlyginimus norima didinti 15 procentų. Tačiau administracijos darbuotojų atlyginimai ir taip yra nemaži, o kitų – visai nedideli. Mano noras yra, kad būtų lygybė. Darbuotojams atlyginimai turėtų būti didinami maksimaliai kiek galima, o vadovams jų kelti nereikėtų. Šiuo klausimu norėjau sužinoti ir valdybos pirmininko nuomonę“, - sakė N. Cesiulis.

 

Meras teigė, kad buvo kalbama ir apie padidėjusią geriamojo vandens kainą, kuriai tarybos nariai nepritarė, tačiau ji buvo patvirtinta remiantis Valstybine kainų ir energetikos komisija.

 

Tačiau susisiekus su V. Junevičiumi, jis teigė, kad susitikimo metu jis iš mero išgirdo labai konkretų pasiūlymą – atsistatydinti iš „Dzūkijos vandenų“ valdybos pirmininko pareigų.

 

„Supratau, kad jokių priežasčių tarsi ir nereikėtų ieškoti. Jos, matyt, dar nesugalvotos. Tačiau aš tikrai nematau priežasties, kodėl man tai reikėtų padaryti. Kalbant apie dabartinę valdybos sudėtį, mano nuomone, toks modelis yra tinkamas, pasiteisinęs. Mes nesprendžiame atskirų tarybos narių pageidavimų, nėra jokių verslo interesų susikirtimų, o taip ir turi būti. Einame ta linkme, kad būtų patogiau įmonei, žmonėms. Vadovaujamės elementariais geros valdybos principais, o politikų kišimasis tiek valstybės, tiek regionų mastu prie gero nepriveda“, - kalbėjo V. Junevičius, prisipažinęs, kad jį kankina bloga nuojauta, kad savivaldybės taps įdarbinimo agentūra.

 

Praėjusios kadencijos iniciatyva prie savivaldybės įmonių sudaryti nepriklausomas valdybas buvo vertinama kritiškai. Tuomet irgi buvo pasigirdę svarstymų, kad šios valdybos – galimybė įdarbinti savus.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra