Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Su valstybės pagalba šiemet tęsiami vienų svarbiausių Alytaus gatvių rekonstravimo darbai

Susisiekimo ministerijos informacija  •    •  11:07, 2024-03-04
Šiemet toliau tęsiami darbai vykdant trijų vienų svarbiausių ir intensyviausių Alytaus miesto gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstravimo ir kapitalinio remonto projektą.

Šiemet toliau tęsiami darbai vykdant trijų vienų svarbiausių ir intensyviausių Alytaus miesto gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstravimo ir kapitalinio remonto projektą. Bus tvarkoma Ulonų gatvė, o darbams čia, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, skirta 1,48 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

 

„Tai tranzitinės gatvės, kuriose eismas intensyvus, sutampančios su valstybinės reikšmės krašto keliais, kuriomis važiuojame vykdami į Lenkiją per Lazdijus. Jos svarbios tiek miesto ir regiono susisiekimui, tiek karinio mobilumo jungtims. Tai didelės apimties rekonstrukcija, tad darbai etapais čia jau vyksta nuo 2020 metų. Šiemet pradedamas paskutinis darbų etapas Ulonų gatvėje, jį tikimasi pabaigti iki metų pabaigos. Džiugu, kad įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, tai leis darniai ir saugiai keliauti Alytaus mieste“,  – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

 

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pažymi, kad dėl šių gatvių rekonstravimo pagerėjo miesto infrastruktūra, o automobilių srautai, kurie važiuoja miestu, dabar juda saugiau, efektyviau ir tyliau.

 

„Alytaus Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstravimas sujungė didelę atkarpą dviračių ir pėsčiųjų takų, kuriais žmonės gali darniai judėti. Takai, kurie anksčiau pasiekę miesto ribą tiesiog nutrūkdavo, dabar bus sužiedinti. Šios  gatvės –  pagrindinės arterijos, jungiančios Vilnių su Pietų Lietuvos miestais. Jos svarbios ir Lietuvos kariuomenei, nes Ulonų gatvėje esančiose kareivinėse dislokuotas Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, netoliese yra ir kitų valstybės įstaigų, kurių  tinkamas pasiekiamumas yra labai svarbus“,  – teigia Alytaus miesto meras N. Cesiulis.

 

Darbai šiemet vyks Ulonų gatvėje nuo sankryžos su Varėnos gatve iki miesto administracinės ribos. Čia numatoma įrengti naują asfalto dangą, šaligatvį, pėsčiųjų ir dviračių taką su poilsio aikštelėmis, rekonstruoti keturias esamas viešojo transporto stoteles.

 

Be to, bus rekonstruojamos esamos nuovažos ir sankryžos, o Ulonų ir Daugų g. sankryža bus rekonstruojama į žiedinę sankryžą. Taip pat bus įrengtas gatvės, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų apšvietimas, gatvės vertikalusis ir horizontalusis ženklinimas, iškilios saugumo salelės, kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas.

 

Ulonų, Pulko ir Santaikos gatvių rekonstravimo projektas pradėtas įgyvendinti 2020 m. ir vykdomas 5 etapais. I, II ir IV etapo darbai jau atlikti, beveik baigti ir V etapo darbai, liko sutvarkyti aplinką.

 

Jau įrengtos trys žiedinės sankryžos – Ulonų, Pulko ir Santaikos, Rūtų, Pulko ir Gardino, Santaikos ir Likiškėlių. Santaikos ir Ulonų gatvėse įrengta nauja asfalto danga, rekonstruotos esamos nuovažos ir sankryžos,  įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, poilsio aikštelės, gatvės vertikalusis ir horizontalusis ženklinimas, iškilios saugumo salelės, gatvės, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų apšvietimas, kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas.

 

Visus darbus numatoma baigti gruodžio pabaigoje.  Bendra viso šio  rekonstravimo projekto vertė – beveik 14  mln. eurų,  2022–2024 m. jam skirta beveik 5,2 mln. eurų KPPP lėšų.

 

Alytaus miesto gatvių rekonstravimas yra vienas iš Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos iš skirtingų institucijų sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Šiam projektų sąrašui pritarė Vyriausybė, tvirtindama 2024 m. KPPP sąmatą.

 

Iš viso finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai numatyta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai