Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Su vaiku žaidimų aikštelėje apsilankiusi mama kelia klausimą: ar čia pati tinkamiausia vieta degintis apsinuoginus?

AlytusPlius.lt informacija  •    •  9:38, 2023-05-26
Skaitytojos užfiksuotas vaizdas.
Skaitytojos nuotr.

Jaunimo parke su vaiku apsilankiusią alytiškę nemaloniai nustebino čia pamatytas vaizdas. Prie krepšinio žaidimui skirtos aikštelės moteris pamatė ant suoliukų sėdinčius ir prieš saulę besideginančius vyrus. Šie buvo be marškinėlių.

 

„Apsinuoginę garbaus amžiaus vyrai sėdėjo prie vaikų žaidimų aikštelės. Nieko blogo nematau, kad nori pasideginti, bet ar tikrai suaugę žmonės turėtų taip elgtis? Ir galų gale, ar nėra geresnių vietų negu žaidimų aikštelės erdvės?“ – klausimus kėlė alytiškė.

 

Ji tai pat nurodė kad prie minėtos aikštelės piknikavo mokytojos su vaikais. Tad moters nuomone, tokiose situacijose suaugę žmonės turėtų susimąstyti, koks elgesys yra deramas, koks ne.

 

Situaciją paprašius pakomentuoti policijos atstovų, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė nurodė, kad toks elgesys (deginimasis be marškinėlių), viešoje vietoje nėra deramas ir priimtinas.

 

Minėtiems vyrams galėtų būti taikoma administracinė atsakomybė už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą (ANK 481 str. 1 d.) – necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

 

„Tokie vyriškių veiksmai būtų vertinami kaip nepagarba aplinkiniams. Jeigu atsirado žmonių, vaikų, kuriems toks elgesys sukėlė nemalonius jausmus, papiktino, vadinasi, buvo sutrikdyta viešoji tvarka“, - sakė K. Janulevičienė.

 

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad Alytaus miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse numatyta, jog mieste draudžiama maudytis ir (arba) kaitintis nuogiems, plauti skalbinius fontanuose ir miesto teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose (išskyrus privačius), maudyti ir (arba) vedžioti gyvūną įrengtuose paplūdimiuose ir 20 m teritorijoje aplink juos.

 

Pastebėjus pažeidimus, nederamą elgesį ar kilus įtarimams, policija ragina informuoti apie tai policijos pareigūnus, kurie atvyks į vietą.

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai