Su AKKC atsisveikinantis V. Simanauskas: „Negalėjau tiesiog išeiti“

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:16, 2017-10-05
V. Simanauskas.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Negalėjau išeiti iš Alytaus kultūros ir komunikacijos centro, nepabaigęs pradėtų darbų. Šioje įstaigoje dirbu nuo 1980 metų ir man ne tas pats, kaip ji gyvuos toliau“, - su liūdesiu, bet kartu ir palengvėjimu balse kalbėjo buvęs ilgametis Alytaus ir kultūros komunikacijos centro (AKKC) vadovas Vidas Simanauskas.

 

Penktadienį, spalio 6-ąją, jis parašys prašymą atleisti iš darbo įstaigoje, kurioje praleido beveik keturis dešimtmečius.  Vasaros pabaigoje, kilus viešam skandalui, jis buvo priverstas pasitraukti iš direktoriaus pareigų, bet liko dirbti įstaigoje vadybininku.

 

Išeinantis V. Simanauskas nutarė visiems alytiškiams paaiškinti, kodėl.

 

„Tai yra mano pirma ir turbūt paskutinė darbovietė, kuri man tapo antraisiais namais. Kai kilo skandalas, kuris, beje yra iš piršto laužtas, ir buvau priverstas pasitraukti iš einamų pareigų, negalėjau ramia sąžine tiesiog imti ir išeiti. Buvo daug pradėtų darbų, kuriuos reikėjo ar dalinai, ar visiškai pabaigti. Todėl laikinai pasilikau ir dirbau kaip kultūros renginių vadybininkas.

 

Man rūpėjo užtikrinti, kad renginiai, suplanuoti gruodžio mėnesį, įvyktų. Skandalo metu buvo paminėtos garsių vadybininkų ir žymių artistų pavardės. Viktoras Gerulaitis, Vytautas Lebednykas, Šv. Kristoforo orkestras buvo nežinioje, kas vyks toliau, ar suplanuoti renginiai nebus atšaukti. Reikėjo juos nuraminti, sudaryti su jais planuotas sutartis, kad gruodžio mėnesio renginių repertuaras nesikeistų, nenukentėtų ir alytiškiai, jau planavę apsilankyti viename ar kitame renginyje.

 

Užtikrinti repertuaro stabilumą pavyko. Gruodžio mėnesį Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyks Vindzoro pilies karališkojo vyrų ansamblio „The Queen's Six“ koncertas, bus parodytas Maskvos miesto baletas „Spragtukas“, atvyks Merūnas su savo programa, Mantas, Nacionalinis simfoninis orkestras ir kiti.

 

Norėjau pabaigti ir Lietuvos kultūros fondo finansuojamą profesionaliosios muzikos koncertų sezoną, kur taip pat reikėjo sudaryti sutartis, kad gyventojai galėtų džiaugtis koncertais bažnyčiose. Šie darbai jau eina į pabaigą.

 

Labai daug dirbau ir pavyko pasiekti, kad į Alytų būtų atvežta vaškinių figūrų paroda. Ji bus atidaryta penktadienį, spalio 6 dieną 16 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. Šiemetėje parodoje – 37 žymių žmonių, filmų bei animacinių filmukų herojų figūros. Parodą alytiškiai galės apžiūrėti iki lapkričio 12 dienos.

 

Taip pat norėčiau, kad tęstųsi Dainavos šalies muzikos festivalis ir Dzūkų šventė, todėl turėjau parašyti ir parašiau du projektus ir manau, kad šis procesas nesibaigs. Ir toliau dirbsiu Alytaus kultūros ir komunikacijos centre kamerinio choro „Varsos“ meno vadovu.

 

Atsisveikinu su įstaiga ramus ir žinantis, kad padariau viską, ką turėjau padaryti. Aš jau galvojau apie pasitraukimą ir poilsį, tačiau ketinau tą padaryti šiek tiek vėliau, po naujų metų, pabaigus didžiosios salės rekonstrukciją. Labai liūdna, kad buvo taip sumenkintas įstaigos vardas.

 

Visiems noriu palinkėti sėkmės. Esu ramus ir prieš savo sąžinę, ir prieš alytiškius. Žinau, kad buvau apkaltintas nepagrįstai ir neabejoju, kad sulaukus Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadų, daugelis sulauks teisingų atsakymų.

 

O aš po visų šių įvykių noriu pailsėti. Dabar, atlikęs neužbaigtus darbus, išeisiu ramus.“

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai