Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Stringa viruso patikros punkto įrengimas – nėra apsaugos priemonių

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  12:37, 2020-03-17
Mobilusis patikros punktas turi būti įrengtas aikštelėje prie Alytaus kultūros centro.
AlytusPlius.lt nuotr.

Įrengti mobilųjį koronaviruso patikros punktą Alytuje buvo planuota jau šią savaitę, tačiau miesto vadovai susidūrė su iššūkiu – punktą įrengti galima, bet nėra kur nupirkti būtinų apsaugos priemonių jame dirbsiantiems žmonėms. Kur savivaldybė jų Lietuvoje tebeieškotų, visur atsimuša kaip į sieną.

 

„Darome viską, kad mobilusis patikros punktas atsirastų kuo greičiau, tačiau situacija yra tokia, jog Vyriausybė reagentus duoda, tačiau pilnų apsaugos priemonių, kurios reikalingos punkte dirbsiančiai komandai, nėra kur nusipirkti visoje Lietuvoje.

 

Antradienį buvome susitikę su Alytaus sveikatos įstaigų atstovais, klausinėjome, kas ko kiek turi. Taip pat kreipėmės pagalbos į kitas regione esančias įstaigas, bet jos teigė, kad žmonių pajėgomis padėti gali, bet apsaugos priemonių jie parūpinti neturi galimybių. Kiek žinau, meras dėl šios problemos kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Tikiuosi, išeitį rasime“, - sakė Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

 

Ji teigė, kad reikalavimus išpildyti yra sudėtinga. Pačiai pradžiai apsaugos priemonių užtektų, tačiau nesinori mobilųjį punktą paleisti dirbti tik dviem dienoms. Siekiama, kad jis veiktų nepertraukiamai.

 

Punkte dirbs Alytaus poliklinikos medikų, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų komandos. Bus trys komandos, kuriose dirbs po tris žmones. Komandos darbą vykdys pasikeisdamos.

 

Alytaus ligoninės medikų tose komandose nebus. Kaip sakė N. Rinkevičiūtė, jie labai reikalingi pačioje ligoninėje, kur darbo ir taip užtektinai.

 

AlytusPlius.lt primena, kad mobilųjį koronaviruso patikros punktą planuojama įrengti Alytaus kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje.

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai