Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Streso valdymo mokykloje alytiškiai mokosi įveikti nerimą

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija  •    •  10:51, 2019-04-28
Streso valdymo mokykloje moko sveikiau gyventi ir susitvarkyti su varginančiomis mintimis.
Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Aukštas psichologinis-socialinis stresas yra susijęs su nesveika gyvensena. Pernai atlikto suaugusiųjų gyvensenos tyrimo duomenimis, Alytaus mieste 60 procentų apklaustųjų teigė, kad per paskutinį mėnesį buvo apėmusi prislėgta nuotaika ir nerimas. Taigi, norint, kad Alytaus miesto gyventojai būtų sveiki, reikia ne tik būtų fiziškai aktyvesniems, valgyti sveikus maisto produktus, bet ir sugebėti valdyti stresą.

 

Vienas iš visame pasaulyje pripažintų streso mažinimo būdų yra dėmesingo įsisąmoninimo (mindfullness) praktikos. Streso valdymo įgūdžių, sąmoningumo ugdymas padeda asmenims sumažinti patiriamą nerimą kasdieniniame gyvenime, tuo pačiu sąlygoja sveikesnio gyvenimo būdo pasirinkimą.

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą sveikos gyvensenos skatinimo projektą „Streso valdymo mokykla“. Šis projektas suteikia galimybę alytiškiams išbandyti dėmesingo įsisąmoninimo praktikas, išgirsti specialistų patarimus, saugoti ir stiprinti ne tik savo, bet ir šeimos sveikatą.

 

Streso valdymo mokyklą sudaro 2 užsiėmimų ciklai po 7 teorinius ir praktikinius užsiėmimus. Užsiėmimų metu dalyviai išmoks alternatyvių dėmesingu įsisąmoninimu grįstų streso valdymo būdų. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog įsisąmoninimu grįstos intervencijos sėkmingai taikomos mažinant kraujo spaudimą, reaktyvumą į stresą ir lėtinį skausmą, yra efektyvios pasikartojančios depresijos, nerimo sutrikimų, priklausomybių, valgymo sutrikimų  gydymui. Po kiekvieno užsiėmimo yra užduodami namų darbai, kuriuos praktikuodami namuose dalyviai įsisąmonina ryšį tarp minčių, emocijų ir kūno pojūčių.

 

 Įgūdžiai, ugdomi projekto metu:

 

- gebėjimas išbūti su fiziniu diskomfortu, įtampomis ir taip pasijusti geriau (toks poveikis stebina daugumą dalyvių),

 

- gebėjimas susikaupti ir koncentruoti dėmesį,

 

- gebėjimas efektyviau valdyti stresą,

 

- gebėjimas valdyti emocijas,      

               

- gebėjimas neįsitraukti į aplinkinių emocijas,

 

- gebėjimas susitvarkyti su varginančiomis mintimis,

 

- gebėjimas iš tiesų pasijusti, kad gyvename (o ne kad gyvenimas bėga pro šalį).

Komentarų nėra