Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

„Sporto viltys“ atsigręžė į atokesnių Varėnos rajono kaimų vaikus

Rūta Averkienė  •    •  10:38, 2019-11-29
Treniruotes lankantys mokiniai džiūgauja, kad turi galimybę sportuoti Varėnoje.
Autorės nuotr.

Varėnos rajone pradėtas vykdyti turbūt precedento Lietuvoje neturintis mokiniams ir jaunimui iš kaimiškųjų vietovių skirtas sporto projektas. Šią socialinę iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ įgyvendina  labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Projektas startavo nuo spalio vidurio ir dabar per savaitę po tris kartus mokiniai iš Merkinės nemokamai atvežami į krepšinio, rankinio, futbolo treniruotes Varėnoje. Čia jie turi puikias galimybes siekti asmeninių sportinių rezultatų.

 

Šio socialinio kaimo vaikams reikalingo bei naudingo labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ projekto tikslas – Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių vaikams suteikti pilnavertiškas galimybes sportuoti Varėnos sporto centro vykdomuose sporto šakų užsiėmimuose, kur yra sukurta kokybiškas paslaugas teikianti sporto ir bazė. Fondas prieš keletą metų buvo įkurtas būtent tam, kad įgyvendinant įvairius projektus bei socialines akcijas, galėtų padėti sportuojančiai Varėnos krašto bendruomenei, ypatingai vaikams ir jaunimui. Apie šią socialinę iniciatyvą fondo komanda galvojo jau kelis metus. Daugumoje Varėnos rajono  kaimiškųjų vietovių nėra tinkamų sąlygų sportuoti bei nevyksta edukaciniai užsiėmimai. Nors norinčių sportuoti tikrai yra, deja, ne visi šių bendruomenių nariai, ypatingai vaikai, dėl finansinių sunkumų gali lankyti treniruotes ir įvairius užsiėmimus kitur. Labai smagu, kad fondo įgyvendinamas projektas turi galimybę prisidėti prie jaunimo sveiko gyvenimo būdo  propagavimo bei projekto dalyvių, lankančių masinio sporto renginių veiklas, didesnio sportinio pasirengimo. Šiuo metu mokiniai vežami iš labiausiai nutolusios nuo Varėnos vietovės, t. y., Merkinės, kadangi artimesnių kaimų vaikams paprasčiau pasiekti Varėną. Bet projekto eigoje į Varėną sportuoti mokiniai bus vežiojami ir iš kitų kaimų.

 

 

Pakalbinti treniruotes lankantys mokiniai džiūgauja, kad turi galimybę sportuoti Varėnoje. „Patinka, kad sporto užsiėmimus mums veda motyvuoti treneriai. Jau pirmąją treniruotę gavome naujas sportines aprangas ir sportuojame bendrai su varėniškiais. Kiekvieno važiavimo į Varėną laukiame tikrai nekantriai“.

 

Šio projekto dalyvių treneriai taip pat  patenkinti mokinių noru aktyviai sportuoti. Pasak jų, ne kiekvienas kol kas turi tinkamą sportinį pasirengimą, tačiau  lankydami sporto užsiėmimus, jie tikrai pasieks geresnių asmeninių sportinių rezultatų.

 

Labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ narys, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius sako: „Tikimės, kad per dvejus metus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iš dalies finansuoto projekto pagalba lankyti sporto užsiėmimus Varėnoje sudarysime sąlygas maždaug šimtui penkiasdešimt mokinių iš kaimiškųjų vietovių. Galbūt sportavimas taps jų gyvenimo būdu, o kai kurie taps ir profesionaliais sportininkais. Vaikus motyvuoja ir tai, kad gali sportuoti su naujomis, kokybiškomis sportinėmis aprangomis. Jas nupirkome iš projekto lėšų. Taip pat smagu, kad prie mūsų projekto geranoriškai prisideda bendrovė „Švenčionių vaistažolės“, gaminanti „ETNO arbata“ kelionių arbatų liniją. Kviečiame prie mūsų įgyvendinamų iniciatyvų prisijungti kiekvieną norintį!“.

 

 

Fondo "Sporto viltys" komanda - Vytaras Radzevičius ir  Rolandas Markinas. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra