Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 223

Sporto mokyklos pardavimas: kas pastatė vežimą prieš arklį?

Alytusplius.lt  •    •  16:25, 2019-08-07
Ketinimai "iškraustyti" sportininkus iš Sporto mokyklos patalpų pasėjo nerimo sporto bendruomenėje.
AlytusPlius.lt nuotr.

Dėl galimo Alytaus sporto mokyklos pastato pardavimo sujudusi sporto bendruomenei sėdo prie bendro stalo bendrai diskusijai su miesto valdžia. Susitikime miesto politikų ir sportininkų atstovų buvo beveik po lygiai. Visi, kas norėjo, išsakė savo nuomonę ir visi, nešini savo numonėmis, išsiskirstė. Koks bus aistras įžiebusio senojo pastato likimas, kol kas, regis, niekam nėra aišku.

 

„Raktinis žodis šioje diskusijoje yra ne parduoti, bet pagerinti sąlygas“, - sakė susitikime dalyvausi miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė. 

 

Anot jos, svarbiausias siekis yra pagerinti vaikams sąlygas sportuoti, o artėjant švietimo įstaigų pertvarkai laisvų patalpų ir tikrai geresnių atsiras.

 

„Tikrai šiandien nėra jokios kalbos apie buvusios Sporto mokyklos pardavimą ar privatizavimą, nėra jokio sprendimo projekto, yra tik pasvarstymai dėl efektyvesnių biudžeto lėšų panaudojimo, geresnių sąlygų sudarymo sportuojančiai miesto bendruomenei“,-  į miesto Sporto tarybos posėdį susirinkusiems sportininkams bei savivaldybės tarybos nariams teigė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Sporto tarybos posėdis sušauktas aktyvių sporto bendruomenės narių iniciatyva, mieste pasklidus informacijai, kad buvusį Sporto mokyklos pastatą ketinama parduoti, o jame besitreniruojančius  sportininkus „išmėtyti“ po kitas sporto bazes Alytuje. Netrukus neoficialiai jau buvo įvardinti net ir galimi šio pastato pirkėjai.

 

Kad dūmų be ugnies nebūna, prieš posėdį kalbėjo ir patys sporto bendruomenės žmonės. Jie apgailestavo, kad ankstesnės valdžios, spręsdamos sporto klausimus, su jais irgi nesitardavo.

 

„Todėl šiandien ir turime tokį stadioną, kuriame yra per mažai vietų žiūrovams, todėl negali vykti tarptautinio lygio futbolo varžybos. Arba metru trumpesnę nei reikalauja standartai aikštelę, kurioje negali vykti tarptautinės rankinio varžybos naujoje sporto salėje tame pačiame stadione“, - kalbėjo futbolo treneris, Sporto tarybos narys Antanas Makštutis.

 

Jo vertinimu, naujų objektų išlaikymui reikia didelių lėšų, bet jie nėra optimaliai išnaudojami. „Gal pardavus tą mokyklą, mes tris klases renovuoti sugebėsime ir tiek. Pirmiausia reikia sporto vadybinius dalykus sutvarkyti“.

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Valerijus Vencius sakė apsilankęs buvusioje Sporto mokykloje, kalbėjęs su treneriais. „Vertinimų girdėjau įvairių.  Vieni sako, kad įdėjus keliasdešimt tūkstančių eurų ir aptvarkius patalpas, čia būtų galima dirbti ir toliau, kiti svarstytų ir apie kitas patalpas, tačiau nori aiškiai žinoti, kur ir kokios jos būtų“, - kalbėjo jis.

 

V. Vencius pasisakė prieš pastato ir žemės sklypo prie jo pardavimą net ir tuo atveju, jeigu sportininkus būtų nuspręsta iš ten iškelti. „Aš matau, kaip tas patalpas ir tą teritoriją būtų galima įveiklinti visų alytiškių poreikiams“.

 

Dziudo treneris Zenonas Vencevičius sakė, kad sportininkai yra kantrūs žmonės, kad daug ką padarė ir daro savo lėšomis. „Jei dar šiek tiek ir padėtumėte, būtų gerai. Mes šiandien turime geriausią salę Lietuvoje. Šildymo sistemą mes patys galim susitvarkyti, tik leiskit. Suremontavus atsivertų labai geros sąlygos rengti sportines stovyklas“, - sakė jis.

 

Meras N. Cesiulis patikino, kad diskusijos šiuo klausimu vyks toliau ir bus ieškoma geriausio sprendimo.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra