Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 13 123

Sporto mokyklos gynėjai pastatą pasiruošę tvarkyti savo jėgomis ir lėšomis

Raimonda Andriulionytė  •    •  19:57, 2019-08-23
Prie buvusio sporto mokyklos pastato surengta protesto akcija.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nors Alytaus miesto vadovai neseniai vykusiame susitikime su sporto bendruomene patikino, kad buvusio Alytaus sporto mokyklos pastato parduoti neskubės, jų žodžiai, regis, ne visus nuramino. Penktadienį prie minėto pastato buvo surengta protesto akcija „Sporto mokyklos pardavimui – stop: apkabinkime Alytaus sporto meką“.

 

Nors savivaldybės prašant leidimo akcijai buvo nurodyta, kad joje dalyvaus apie 200 žmonių, prie sporto mokyklos susirinko apie pusšimtis jų. Čia dalyvavo ir suaugusieji, ir vaikai, sportininkai, jų šeimų nariai, treneriai, buvo renkami parašai prieš pastato pardavimą.

 

Sporto bendruomenės atstovai teigė, kad jiems trūksta dialogo su valdžios atstovais, atrodo, tarsi daug kas būtų daroma už akių. Sportininkai įsitikinę, kad parduoti – būtų lengviausias sprendimas, tačiau jų nuomone, pastatą galima išsaugoti ir jie pasirengę jį sutvarkyti savo jėgomis.

 

„Tai mes ir darome. Remontuojame vidų, perkame inventorių, treniruoklius, nieko neprašome. Aš jau nesuskaičiuoju, kiek padaryta savo jėgomis. Jei reikės, ir išorę susitvarkysime. Tik tegul tą pastatą duoda mums tvarkytis, kad ir pagal panaudos sutartį. Čia geros sąlygos treniruotis, mes visi jas kuriame ir tam atiduodame daug pastangų“, - sakė dziudo treneris Zenius Vencevičius.

 

Jam antrino ir sporto mokykloje besitreniruojančių vaikų tėvas Dalius Sinkevičius, pats buvęs dziudo sportininku.

 

„Pardavimas reikštų nugriovimą. Kalbama, kad neapsimoka, tvarkymas reikalauja daug išlaidų, bet kyla klausimas, kodėl nieko nebuvo daroma anksčiau, neinvestuojama, kad situacija pasikeistų? Tarsi laukiama, kol bus blogiau. Dziudo bendruomenė iš savo lėšų padarė remontą, tai – kartu ir istorinis pastatas, kodėl norima eiti lengviausiu keliu?“ – kalbėjo D. Sinkevičius.

 

Savo nuomonę išreiškė ir protesto akcijoje dalyvavęs treneris Dainius Cimbolas, teigęs, kad pastatą nori išsaugoti ne todėl, kad tai yra jo darbovietė, o dėl to, kad yra įsitikinęs, jog visuomeniniai pastatai turi tarnauti visuomenei, o ne keliems išrinktiesiems.

 

„Čia sportuoja dziudo sportininkai, boksininkai, futbolininkai, šachmatininkai, orientacininkai, ir vietos užtenka visiems. Mes nenorime vėl kažkur kraustytis“, - teigė D. Cimbolas.

 

Išreikšdami norą, kad buvusios sporto mokyklos pastatas nebūtų parduotas, susirinkusieji jį simboliškai apkabino rankomis.

 

Rugpjūčio pradžioje Alytaus sporto ir rekreacijos centre vykusiame miesto vadovų susitikime su sporto bendruomene, miesto meras Nerijus Cesiulis tikino, kad nėra jokios kalbos apie buvusios sporto mokyklos pardavimą ar privatizavimą, nėra jokio sprendimo projekto, yra tik pasvarstymai dėl efektyvesnių biudžeto lėšų panaudojimo, geresnių sąlygų sudarymo sportuojančiai miesto bendruomenei.

 

Na, o sportininkai įsitikinę, kad sąlygos tinkamos ir buvusiame sporto mokyklos pastate, o jas pagerinti didelių investicijų nereikėtų.

 

Alytusplius.lt portalo apklausoje dėl sporto mokyklos likimo savo nuomonę jau išreiškė daugiau kaip 900 respondentų. Dauguma jų – 51 procentas pasisakė už sporto mokyklos pastato pardavimą, kiek mažiau – 42 procentai mano, kad pastato parduoti nereikėtų, jis turi likti miestui. Ir 6 procentai įsitikinę, kad šį klausimą dar reikia gerai apsvarstyti.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra