Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Specialistai pataria: perkate buities techniką – kaip sutaupyti?

Gut.lt informacija  •    •  14:39, 2020-01-17
GUT vadybininkas Darius Turonis
Gut.lt nuotrauka

Jeigu iš jūsų atimtų šaldytuvą? O skalbimo mašiną? Daugeliui sunku įsivaizduoti savo kasdienybę be įvairios buitinės technikos, palengvinančios darbus ir suteikiančios patogumo. Tačiau naujos technikos pirkimas – nemenkas galvos skausmas pirkėjui. Užėjus į parduotuves, akys raibsta nuo įvairiausių prekių. Kaip nepasimesti tarp daugybės pasiūlymų ir dar sutaupyti?

 

 

NEPERMOKĖKITE UŽ FUNKCIJAS

 

 

„Nusipirkau naują skalbyklę su įvairiausiomis funkcijomis. Ko tik ji nedaro! Sumokėjau daug. Kaimynė sakė, kad bus labai gera. Bėda ta, kad dabar nežinau, ką su tomis funkcijomis daryti, daugiau kaip pusė jų nenaudoju. Norėčiau paprastesnės, bet juk tiek pinigų sumokėjau“, – apie spontanišką apsipirkimą pasakojo pirkėja Danutė.

 

Daugiau ne visada reiškia geriau. Pirkėjai dažnai susivilioja papildomomis buitinės technikos funkcijomis, kurių vėliau, įsigiję daiktą, nė karto nenaudoja. Taip pinigai išmetami vėjais, nes daug funkcijų turinti technika kainuoja brangiau.

 

Prieš pirkdami buitinę techniką, turėtumėte atsakyti sau į klausimą: ar man tikrai tos funkcijos reikės, ar ją naudosiu? Apie funkcijų paskirtį verta pasikonsultuoti su pardavėju, paaiškinti jam, ko konkrečiai jums reikia.

 

Nauja orkaitė: kad nauda nevirstų rūpesčiu

 

Neretai namų šeimininkės pageidauja orkaitės su savaiminio išsivalymo, garų funkcijomis. Bet reikėtų prisiminti, kad pirolizės – savaiminio išsivalymo funkcija naudinga tada, kai orkaitė yra dažnai naudojama. Jei šeimininkė ja naudojasi tik pora kartų per tris mėnesius, tokia funkcija nėra pati reikalingiausia.

 

Perkantiems reikėtų susimąstyti ir ar tikrai prireiks minėtosios garų funkcijos. Orkaitės su tokia funkcija reikalauja labai daug priežiūros, tad pirkėjai neretai šios funkcijos bėgant laikui „išsižada“, o pinigai jau būna sumokėti.

 

Starto atidėjimo funkcija pravers ne visuose butuose

 

Parduotuvėje su klientais bendraujantys pardavėjai pastebi, kad žmonės paskuba ir pirkdami orkaites su laiko nustatymo funkcija ar indaploves su starto atidėjimo funkcija. Daugelis įsivaizduoja, kad naudojant prietaisą naktį, pavyks sutaupyti, tačiau tuose butuose, kuriuose elektros energijos tarifas vienodas tiek dieną, tiek naktį, to padaryti nepavyks.

 

Ar taupusis prietaisas tikrai leis sutaupyti?

 

Kartais net ir norėdami sutaupyti, pirkėjai dėl nežinojimo sulaukia visiškai priešingo efekto. Visa buitinė technika yra skirstoma į kategorijas pagal elektros sunaudojimą. A kategorija – pati geriausia, taupanti elektros energiją. Yra dar geresnių šios kategorijos variantų, žymimų A su pliusu, dviem ar net trimis pliusais. Pirkėjui reikėtų gerai pagalvoti, ar daiktas tikrai atsipirks. Kaip teigia specialistai, kartais A++ prietaisas būna brangesnis kelis kartus, o sąnaudos skiriasi 10 eurų per metus. Kad daiktas atsipirktų, jį reiktų naudoti daugybę metų.

 

Gartraukis: kuo galingesnis – tuo geresnis?

 

Apsirinka ir tie, kurie mano, kad 800 m3/h galingumo gartraukis, už kurį sumokama daugiau, pats geriausias. Specialistai įspėja, kad tokio galingumo gartraukis netinkamas senos statybos butuose. Čia jis garus įtraukia, bet neturi jų kur išpūsti, nes šachtos diametras yra per mažas. Pirkėjas nesulaukia norimo efekto, o gartraukio galingumas tokiu atveju prilygsta maždaug 200 m3/h gartraukiui, kurį pirkėjas galėjo įsigyti pigiau.

 

Šaldytuvai – ne tik milžiniški, bet ir maži

 

Pirkėjams patariama taupyti ir renkantis šaldytuvus. Vietoj to, kad dviejų asmenų šeima perka milžinišką šaldytuvą, ji galėtų pasirinkti 140, 150 ar 160 centimetrų aukščio, kurio tikrai pakaktų. Ir dar pavyktų sutaupyti.

 

Tai, ko nėra, tas negenda. Nereikėtų pamiršti, kad nenaudojamos funkcijos gali sugesti, sukelti problemų, dėl to gali tekti prietaisą taisyti ir vėl „krapštyti“ piniginę.

 

 

NESKUBĖKITE IŠMESTI SUGEDUSIO DAIKTO

 

 

„Nusipirkau dulkių siurblį. Jis greitai sugedo. Susinervinau ir nusipirkau kitą. Atvažiavęs į svečius pažįstamas mano senąjį siurblį sutaisė per pora valandų. O aš už antrąjį sumokėjau nemažai pinigų tikėdamasi, kad jis bus geresnis, o pirmąjį teks išmesti“, – sakė neseniai pirktą techniką per greitai „nurašiusi“ pirkėja.

 

Sugedus neseniai pirktam daiktui, neskubėkite juo atsikratyti. Įsitikinkite, ar tikrai neįmanoma lengvai sutaisyti senojo. Neretai užtenka pašalinti mažą gedimą, ir daiktas vėl kuo puikiausiai veikia, tačiau klientai nepasidomėję skuba įsigyti naują.

 

 

NEBIJOKITE NUKAINOTOS TECHNIKOS

 

„Jei jau nukainota, tai kažin, ar veiks. Kažkas vis tiek bus negerai“, – teigė pirkėja, įsitikinusi, kad perkantiems nukainotą techniką gali tekti mokėti du kartus: nukainotas daiktas ilgai netarnaus ir vis tiek teks pirkti naują.

 

Technika nukainota gali būti dėl įvairių priežasčių: pakuotės ar nežymių išorinių pažeidimų, dėl modelių kaitos – senieji modeliai būna parduodami pigiau. Nukainota tampa iš nemokių įmonių įgyta technika ir ta, kurią pirkėjas per 14 dienų laikotarpį, persigalvojęs grąžina į parduotuvę. Nuolaidos taikomos ir technikai, kuri kaip prezentacinė buvo naudota buitinės technikos parodose.

 

Nors nukainotos technikos pakuotė būna neoriginali, daiktas veikia kuo puikiausiai, beveik niekuo nesiskiria nuo naujos technikos ir kainuoja kur kas pigiau.

 

 

PIRKITE INTERNETU

 

 

Pirkdami buitinę techniką internetu mokėsite mažiau, nei ją įsigydami parduotuvėje. Be to, taip sutaupysite ir laiko. Jei daiktas netiks, per 14 dienų galėsite jį grąžinti. O jei  vis tiek nesate įsitikinęs, kad nuotraukoje matoma technika tikrai tokia ir bus, prieš užsisakydami prekę, visada galite parašyti pardavėjui ir su juo pasikonsultuoti.

 

 

 

Komentarų nėra