Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Spalis Alytaus miesto teatre: susipažinkite!

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  9:14, 2023-09-29
Repertuaras.
Alytaus miesto teatro nuotr.

„Trys, keturi... laikas REPERTUARUI!“

 

Premjera, spektakliai, gastrolės, festivaliai – spalio mėnesį Alytaus miesto teatre rodomi šeši spektakliai, teatras dalyvaus trijuose festivaliuose Varėnoje, Anykščiuose ir Ignalinoje, vyksime į gastroles Klaipėdoje ir Trakuose. Skaitykite plačiau ir susitikime teatre.

 

Spalio 3 d. (antradienis) 18 val. ir spalio 25 d. (trečiadienis) PREMJERA!

Gali būti komedija „Vedybos“ (rež. Stas Zhyrkov)

 

O gal vyras visai nereikalingas?

 

Žinoma, jaunikių pasirinkimas ne toks didelis, kokio norėtųsi Agapijai.

 

Visgi jos pusseserė Teklė taip aktyviai ėmėsi šio reikalo, kad ties nuotakos slenksčiu atsirado ir poetas, ir inžinierius, ir pedagogas (koledžo dėstytojas), ir netgi teisininkas (aktyvus žaliasis).

 

Visai nemažą pasirinkimą teks atlikti nuotakai, bet be jūsų pagalbos ji neapsieis.

 

Pabandykite su(si)prasti ir iš(si)aiškinti, ką mūsų skaitmeniniame, permainingame ir karu paženklintame laike žmonės galvoja apie buvimą kartu. Kam jiems reikia vienas kito? Kas skatina mus ieškoti draugo ir kas lemia išsiskyrimą? Kiekvienas iš mūsų skirtingais gyvenimo momentais patyrėme vienišumo jausmą ir kiekvienas bandėme „kažkuo“ užpildyti šią tuštumą.

 

Vienas sėkmingiausių Ukrainos režisierių Stas Zhyrkov ieško atsakymų ir gvildena vienatvės, amžiaus, santuokos ir skyrybų temas spektaklyje „Vedybos“. Spektaklis kuriamas pagal N. V. Gogolio pjesės motyvus, kurie net ir po 180 metų kviečia žvelgti giliau ir ieškoti prasmės ir/ar atsakymų.

 

Kodėl? Nes teatrui rūpi! Rūpi ne skaičiai statistikoje (deja, Lietuva ir Latvija – skyrybų lyderės, 1000 gyventojų tenka 3,1 skyrybų), rūpi tema, kuri aktuali šiandien ir rytoj. Teatrui rūpi laiko pjūvio analizė, pasaulyje vykstančių įvykių ir visuomenės problemų apmąstymas, temų, kurios čia ir dabar galbūt (ne)populiarios ir/ar (ne)aktualios, atskleidimas. Ir tik nuo mūsų noro šias temas suprasti priklauso jų aktualumas.

 

Spektaklio metu jausitės artimi su tuo, kas vyks scenoje. Atkurtame penkių kambarių bute žiūrovai turės galimybę pa(si)jausti tarsi patys jame būtų. Toks žiūrovo artumas reikalingas norint maksimaliai pasinerti į to, kas vyksta, tikroviškumą.

 

Lietuvių dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės dėka spektaklio veikėjai – juokingi ir komiški – nukeliami į dabartį, labiau atpažįstami ir artimi, o jų dialogai – aktualesni ir aštresni šiandienos problemai.

 

Mes prižadame: vieni spektaklio metu juoksis ir šypsosis iš svetimų situacijų komiškumo, kiti atpažins savo gyvenimo patirtis, iš kurių juoktis ne visada taip lengva…

 

Spalio 3 d. Bilietai išparduoti!

Spalio 25 d. https://kakava.lt/renginys/premjera-vedybos/6709/11511 arba teatro kasoje.

 

Spalio 6 d. (penktadienis) 18 val.

„VIEŠBUTIS „RENESANSAS“ (Rež. Matteo Spiazzi)

Bilietai čia: https://kakava.lt/renginys/viesbutis-renesansas/3859/10910 arba teatro kasoje.

 

Režisierius šio spektaklio žanrą įvardija kaip melodramą su komedijos elementais.

 

„Viešbučiuose galima atrasti tai, kas nenutinka realiame gyvenime. Tai vieta, kur gali nutikti kažkas nekasdieniško. Mes sukūrėm šitą viešbutį ne pagal mūsų dienų, o sovietinių laikų stilių. Apie tų laikų gyvenimą, žmonių laisvę. Tai laikotarpis prieš perestroiką“, – pasakoja spektaklio režisierius M. Spiazzi. Spektaklis suaugusiems.

 

Spalio 7 d. (šeštadienis) 11 val. VAIKAMS!

„Kupriukas muzikantas“ (rež. Jonas Gaižauskas)

 

Spektaklis skirtas mažiesiems žiūrovams, pagal Aldonos Liobytės pjesę. Lietuvių liaudies pasakų motyvais paremtas interaktyvus spektaklis pasakoja gražią ir jautrią istoriją apie tai, jog reikia nemažai pastangų, atsakomybės, norint įveikti iškilusias kliūtis, išsaugoti gražius jausmus, meilę, apie tai, jog  tik pats gali nusimesti „kuprą“, simbolizuojančią mūsų kompleksus ir nepasitikėjimą, apie tai, jog pats turi pasirinkti, kas svarbiau – auksas ar meilė?

 

Bilietai čia: https://kakava.lt/renginys/kupriukas-muzikantas/3974/10911 arba teatro kasoje.

 

Spalio 10 d. 18 val.

„Geismų tramvajus“ (Rež. Suren Shahverdyan)

 

Tai spektaklis apie griūvantį šiandienos pasaulį. Pjesė, parašyta 1947 m., pripažinta vienu geriausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių, įvertinta Pulicerio premija, išlieka itin aktuali. Dvasinio egzistavimo ir vertybių perkainojimas šiandien suskamba naujai.

 

Meilė pinigams, dėmesys patogiam gyvenimui užgožia nykstančius žmogiškuosius santykius. Žmonės nustoja būti žmonėmis. Pasaulis tampa laukinis.

 

Spektaklio herojė Blanša – prancūzų aristokratų, prieš kelis šimtus metų įsikūrusių Jungtinėse Amerikos Valstijose, palikuonė, išsilavinusi ir rafinuota, priklausanti kitam socialiniam sluoksniui, atvyksta pas seserį  į Naująjį Orleaną, rajoną, kur gyvena naujos kartos imigrantai. Būdama jautrios ir trapios prigimties, ji niekaip negali susitaikyti su ją supančiu pasauliu. „Mano gyvenimas priklauso nuo pirmo sutiktojo gerumo“, – sako ji. Ar toks yra Stenlis, simbolizuojantis šiandienos brutalią jėgą demonstruojantį pasaulį?

 

Spektaklyje gvildenama žmogaus vienišumo tema ir pastangos griebtis bet ko, kas padėtų išvengti neišvengiamos būties, kas leistų suvokti, kad absoliučios laimės nėra, kad kiekvienas esame vienišas šiam atšiauriame pasaulyje.

 

Tai ekspresyvus spektaklis, emocionaliai veikiantis žiūrovą, esantį scenoje kartu su herojais. Visi jie bendrininkai to, kas vyksta spektaklyje.

 

Bilietai čia: https://kakava.lt/renginys/geismu-tramvajus/3969/10913 arba teatro kasoje.

 

Spalio 31 d. (antradienis) 18 val.

„REVIZORIUS“ (Rež. Stas Zhyrkov)

 

Demokratinė komedija be liberalaus finalo. Klasikinis „Revizorius“ – tai istorija apie korupciją, istorija apie tai, kaip valdžia gadina žmogų.

 

Mūsų „Revizorius“ – istorija apie tai, kas dabar yra demokratija ir ką mums ji duoda.

 

Ar demokratiškas požiūris į demokratiją yra saugumo garantas?

 

Laisvė, saugumas, demokratija… Ar tikrai sugebame atskirti šias sąvokas?

 

Kasdien medijų maitinami skandalais apie išaiškintas korupcines schemas, mes esame įsitikinę, kad  įvairiausio plauko manipuliatorių žaidimai mums yra puikiai atpažįstami.

 

Bet ar tikrai taip?

 

Bilietai čia: https://kakava.lt/renginys/spektaklis-revizorius/4023/10915 arba teatro kasoje.

 

Pakviesk draugus, apsilankyti Alytaus teatro spektakliuose GASTROLĖSE ir FESTIVALIUOSE kituose Lietuvos miestuose:

Festivaliai:

 

Spalio 12 d. 13 val. ASITEŽO festivalis „Teatras keliauja pas vaikus“ (Ignalina) spektaklis-koncertas „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

 

Spalio 14 d. 18 val. festivalis „Pakeleivingi“ (Anykščiai) Gali būti komedija „Vedybos“ (rež. Stas Zhyrkov) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/vedybos/6712/11385

 

Spalio 20 d. XIV-asis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis (Varėna):

 

11 val. spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) Bilietai išparduoti.

 

18 val. monospektaklis „Civilio dienoraštis“ (rež. Stas Zhyrkov) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/civilio-dienorastis/3980/11122

 

Gastrolės:

 

Spalio 18 d. KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS:

 

12 val. spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/grybu-taika/4392/11381

 

18 val. spektaklis „Marytė“ (rež. Stas Zhyrkov) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/spektaklis-maryte/4244/11355

 

Spalio 26 d. TRAKŲ KULTŪROS IR MENO CENTRAS:

 

12 val. spektaklis-koncertas vaikams „Grybų taika“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

 

Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/grybu-taika/4392/11353

 

18 val. „Geismų tramvajus“ (Rež. Suren Shahverdyan) Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/geismu-tramvajus/3969/11382

 

Daugiau skaitykite: www.alytausteatras.lt

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai