Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Spalio 1 d. – atkuriamosios istorijos festivalis „Kaukai“
Spalio 1 d. prie Kaukų ir Obelytės piliakalnių (Miroslavo sen., Alytaus r. sav.) jau trečią kartą rengiamas atkuriamosios istorijos festivalis „Kaukai“, skirtas Jotvingių genčiai atminti.
Renginys vyks slėnyje tarp dviejų piliakalnių. Čia vienai dienai atgims protėvių gyvenimo būdas, nukeliantis renginio lankytojus tūkstantį metų atgal, kai vyravo dabar jau pamiršti amatai, o gyvenimą įvairino karių kovos, archajiški patiekalai, pasakojimai prie laužo, senoviniai žaidimai, muzika ir dainos.
Festivalyje dalyvaus senovinių amatų meistrai: juvelyras, gintaro apdirbėjas, odininkas, puodžius, peilių gamintojas, kalvis, šiaudinių dirbinių gamintojas, pynėjai iš vytelių ir švendrų, juostų audėja, verpėja, stikliorius, aludaris, medžio drožėjas.
Šaudymą iš lanko demonstruos klubas „Fenikso plunksna“. Senovinius žaidimus organizuos „Lietuviškų ristynių federacija“. Renginyje žiūrovai galės susitikti su karybos klubais iš Lietuvos bei Lenkijos: “Jotvos sūnumis”, rekonstruojančiais jotvingių krašto karybą, buitį, amatus ir tradicijas, taip pat - klubu iš Lenkijos “Pera Sudinoi”, pristatančiu Lenkijos krašto jotvingių genties karybą bei amatus, ir klubo “Pilsots” - kuršių genties rekonstruktoriais, kurių dėka bus galima palyginti baltiškųjų genčių skirtumus bei panašumus.
Doc. dr. Aleksejus Luchtanas pristatys knygas apie jotvingius, Benas Šimkus papasakos apie alkoholinių gėrimų vartojimą senovėje pagal archeologinių šaltinių duomenimis. Jotvingiškų diržų detalių radinius ir jų rekonstravimą atskleis Martynas Švedas.
Senovės dainomis renginį apipins vyrų folkloro ansamblis „Tankuojis“ ir grupė „Svirtis“.
Vakare svečių lauks protėvių ugnys ir dainų mūšis.
Jotvingiai – tai senoji vakarų baltų gentis, iš geopolitinių žemėlapių išnykusi po ilgų kovų su Kijevo Rusia, lenkais ir kryžiuočiais XIII a. pabaigoje. Kaukų piliakalnyje XX a. 7-ajame dešimtmetyje vykusių kasinėjimų metu rasta daugybė artefaktų, liudijančių ilgą piliakalnio naudojimą. Piliakalnio pylime rasti net 126 strėlių antgaliai rodo intensyviai vykusias jotvingių genties kovas su kaimynais.