Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Socialiniuose tinkluose – nerimas dėl gimnazijoje plintančių niežų, direktorė ramina – nesikliaukime gandais

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:13, 2024-03-18
Putinų gimnazija.

Savaitgalį įvairiose grupėse socialiniuose tinkluose anonimiškai imtasi dalintis nerimą keliančia informacija apie tai, kad Putinų gimnazijoje plinta niežai. Buvo skelbiama ir tai, kad mokyklos direktorė esą tai nori nuslėpti. Laiško su prašymais pasidomėti situacija sulaukė ir AlytusPlius.lt redakcija.

 

Pirmadienio rytą susisiekus su minėtos gimnazijos vadove Daiva Sabaliauskiene, ši teigė, kad situacija anaiptol tikrai nėra tokia, kokią ją norima parodyti, o ir slėpti niekas nieko neketina, nes išties rūpi tiek vaikų, tiek darbuotojų sveikata. Tačiau, pasak vadovės, vertinant situaciją, šiuo atveju, vadovaujamasi oficialiais duomenimis.

 

„Mokykloje – niežai, direktorei tai nesvarbu, nors serga tikrai ne vienas žmogus“, - tokie ir panašūs įrašai savaitgalį pasirodė socialiniame tinkle. Atsirado raginimų neleisti vaikų į mokyklą.

 

Su AlytusPlius.lt susisiekusi alytiškė tvirtino, kad viskas, kas skelbiama grupėse, yra tiesa. „Daug mokinių neina į pamokas, nes nenori užsikrėsti ar parnešti namo niežus. Reikėtų tėvams sunerimti, mokyklos reitingai svarbiau nei mokiniai“, - savo nuomonę išsakė ji.

 

Visgi Putinų gimnazijos direktorė D. Sabaliauskienė tvirtino, kad kartais daug interpretacijų kyla dėl to, kad tiesiog žmonėms trūksta informacijos.

 

„Šįryt buvome susitikę su Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovėmis, kurios ramiai sudėliojo visus taškus. Jokių protrūkių gimnazijoje nėra buvę, nes atvejai, kurie yra fiksuoti e.sveikata sistemoje ir kurie yra žinomi NVSC, yra visiškai tarpusavyje nesuiję, tarp jų yra labai ilgi laiko tarpai. Šios minutės duomenimis, kovo mėnesį oficialiai niežai nebuvo diagnozuoti nei vienam mūsų mokiniui. Ir, remiantis gimnazijos ir NVSC specialistų turima informacija, pačios gimnazijos viduje infekcijos paplitimo nebuvo. Viskas plinta iš už mokyklos ribų. Tad dabar turime viso to pasekmes“, - komentavo D. Sabaliauskienė.

 

Pasak direktorės, išgirdus apie pirmą galimą niežų atvejį, gimnazija, pasitarusi su NVSC specialistais, iškart ėmėsi reikiamų priemonių: paviršių, rankenų dezinfekavimo ir kt. Visų labai prašoma laikytis higienos, ypatingai – asmeninės.

 

„Galbūt mokiniai turėjo lūkestį, kad mokysimės nuotoliniu būdu, bet indikacijų tam nėra, NVSC jokių rekomendacijų dėl to mums nepateikė, nes nėra pagrindo. Kreipiausi ir dar kreipsiuosi į tėvelius. Jei neramu, kreipkitės į odos ligų gydytoją, kad jis diagnozuotų ligą oficialiai.

 

Nors kai kas teigia, kad aš neva noriu nuslėpti informaciją, tai vienareikšmiškai galiu pasakyti, jog taip nėra – man labai svarbūs mokytojai, mokiniai ir jų sveikata. Šiandien laukiau konkrečių rekomendacijų ir oficialios informacijos iš specialistų. Aš pati, vadovaudamasi vien gandais, negaliu savo iniciatyva paskelbti infekcijų piltimą ribojančio režimo“, - sakė gimnazijos vadovė. Ji pridūrė, kad buvo tariamasi ir su Visuomenės sveikatos biuru, ir su savivaldybės gydytoju. Jei atsiras daugiau oficialiai fiksuotų duomenų, situacija gali keistis.

 

Įstaigos vadovės nuomone, gimnazija padarė viską, kad aplinka būtų saugi. Dabar reikia tik ramybės, įsiklausymo, tikėjimo specialistais.

 

„Žiūriu į tai kaip į atvejį, iš kurio pasimokysime, bet norisi ir tos bendros atsakomybės. Gimnazija maksimaliai įgyvendina visus reikalavimus, kad užtikrintume saugią aplinką. NVSC specialistai patvirtino, kad tikrai viskas padaryta nuosekliai ir teisingai. Kalbėsime, šviesime, kaip nuo to apsisaugoti prevenciškai. Šeimoms, kuriose yra susirgusių asmenų, NVSC savo ruožtu taip pat pateikia išsamias rekomendacijas, kaip elgtis. Neignoruojame problemos, neslepiame. Anoniminiai komentarai socialiniuose tinkluose juk problemos neišspręs, reikia kalbėtis tarpusavyje ir remtis oficialia informacija“, - teigė D. Sabaliauskienė.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai