Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sniegą valanti technika sukėlė abejonių alytiškiui: „Kodėl „drožia“ asfaltą?“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:27, 2022-12-13
Sniego valymas miesto centre.
Skaitytojo nuotr.

Nuolat krentantis sniegas neleidžia atsikvėpti Alytaus gatves valantiems kelininkams. Jie teigia, kad jau trečią parą dirba ir dieną, ir naktį, bet tik nuvalai – ir vėl užsninga. Tuo tarpu kelininkų darbą stebintiems skaitytojams kyla įvairių klausimų. Vienas jų teiraujasi: „Kodėl miesto gatves valantys automobiliai, tikrąja žodžio prasme, „drožia“ asfaltą metaliniais peiliais, net žiežirbos lekia. Kas liks iš šulinių?“.

 

Tačiau Alytaus gatves priežiūrinčios įmonės „Raguvilė“ Alytaus padalinio vadovas Raimondas Kazlauskas teigė, kad nei kelių, nei šulinių technika tikrai negadina.

 

„Juk valome ne pirmus metus. Prie technikos kartais būna tokios kaip pačiūžos apačioje pritvirtintos, tai pasitaiko, kad jos žiežirbą įskelia. Kai yra ledo, reikia jį sušiaušti. O šiaip peiliai yra su gumomis. Natūralu, kad valant, yra triukšmo, peilis juda, braška, remiasi į šaligatvio bortelį, tačiau tiek metų valome – apgadinimų nepadarėme. Jei ir pasitaiko koks smulkus atvejis – viską sutvarkome“, - sakė R. Kazlauskas.

 

Pasak jo, dėl sniego gausos – situacija sudėtinga visoje Lietuvoje. Padėtis – neeilinė, tad ir reikalavimai atitinkami. 

 

„Susiduriame su iššūkiais, darome, ką galime, nors kai kam galbūt ir atrodo kitaip. Šiandien penktą valandą ryto sustatėme kolonas ir pravažiavome Naująja gatve. Grįžome – ir vėl užsnigta. Dirbi, dirbi, o to norimo rezultato vis nematyti. Žmonės pluša be atokvėpio, tačiau, kai šitaip sninga, visur suspėti sunkiai įmanoma“, - kalbėjo R. Kazlauskas.

 

„Raguvilės“ darbuotojai gyventojų prašo kantrybės ir supratimo. Su gamtos sąlygomis pakovoti sunku, bet daroma viskas, kas įmanoma.