Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Slaptas“ susirinkimas dėl prekybos kioskų iškėlimo

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:35, 2014-03-24
Pro smulkiųjų verslininkų akis neprasprūdo ir tai, kad naująjį kioskų išdėstymo planą parengė Kauno įmonė
Alytusplius.lt nuotr.

„Kodėl jūs norite mus iškelti? Mes stovime ten aštuoniolika metų. Jūs mus perkelsite į laukus, turgus antrą valandą užsidarys, tai mes ten stūgausime tuose laukuose?“, - piktinosi gėlėmis šalia Jazminų turgavietės prekiaujanti moteris, šiandien vykusiame susirinkime dėl kioskų išdėstymo schemos.

 

Viešas projekto „Alytaus miesto kioskų išdėstymo schemos specialiojo plano keitimas" susirinkimas vyko Alytaus miesto savivaldybės koridoriuje. Susirinkime liejosi daug emocijų, pasigirdo kaltinimų susidorojimu bei smulkaus verslo naikinimu, o daugelis jame dalyvavusių kioskininkų apie jį sakėsi išgirdę tik šįryt.

 

Alytaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas pristatė naujai numatytas penkias teritorijas, kuriose turėtų įsikurti visi Alytaus mieste esantys kioskai: Putinų mikrorajone Lauko gatvėje, Naujoje gatvėje prie didžiosios „Iki“, Jazminų gatvėje prie Jazminų turgavietės ir Likiškėlių gatvėje prie „Iki“ bei „Maximos“ prekybos centrų.

 

„Rengiant šį projektą buvo atsižvelgta į kelis pagrindinius aspektus: galimybę suformuoti žemės sklypą, galimybę parkuotis atvažiavusiems, kad vietos būtų lankomos gyventojų, šalia prekybos centrų“, - sakė M. Matažinskas, kuris pabrėžė, jog esminis šio projekto tikslas yra įteisinti dabar be jokių leidimų stovinčius kioskus bei nustatyti smulkių prekybos objektų  išsidėstymą miesto teritorijoje.

 

„Pirmoji specialiojo plano forma yra patvirtinta 1999 metais ir šiandien ji neatitinka nei realybės, nei galiojančių teisė aktų“, - sakė M. Matažinskas.

 

Prekyba kioskuose užsiimantys alytiškiai piktinosi naująja kioskų išdėstymo schema.

 

Smulkieji verslininkai kategoriškai nepritardami planuojamiems pasikeitimams purkštavo, kad taip norima atimti paskutinį duonos kąsnį, naikinamas smulkusis verslas. 

 

„Aš prekiauju gėlėmis, jūs mane nukelsit prie veterinarijos vaistinės. Kas ten eis ieškoti? Aš galiu ir vežime stovėti, man svarbi vieta, kur aš esu ir kur savo verslą vykdau“,  - šaukė centriniame turguje daugelį metų gėlėmis prekiaujanti moteris, piktindamasi, kad susirinkimas vyksta koridoriuje: „Kas mes, kokie trečiarūšiai, kad čia ant praėjimo turime stovėti?“.

 

Pro smulkiųjų verslininkų akis neprasprūdo ir tai, kad naująjį kioskų išdėstymo planą parengė Kauno įmonė. „Tai kaip jis gali būti teisingas? Alytiškiai turėjo jį rengti“, - sakė prekybininkai.

 

Alytuje šiuo metu yra apie aštuoniasdešimt kioskų. Pagal anksčiau galiojančius teisės aktus, valstybinėje žemėje buvo leidžiama statyti kioską trejų metų laikotarpiui, pasibaigus terminui jis buvo pratęsiamas. Šiandien teisės aktai yra pasikeitę ir visi Alytuje esantys kioskai yra neįteisinti.

Komentarų nėra