Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Skundais dėl neįtinkančio mero užvertė institucijas, tačiau kodėl paskutinį atsiėmė?

AlytusPlius.lt inf.  •    •  20:46, 2023-01-18
L. Radzevičiūtė ir N. Cesiulis.

Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių skyrius gavo Alytaus tarybos narės Lauros Radzevičiūtės prašymą nutraukti jos skundo nagrinėjimą. Miesto tarybos narė į minėtą instituciją kreipėsi prašydama  įpareigoti Alytaus merą Nerijų Cesiulį pateikti protokolus iš jo susitikimų su Alytaus rajono meru Algirdu Vrubliausku. 

 

Alytaus tarybos narė L. Radzevičiūtė miesto merą įvairioms institucijoms skundžia ne pirmą kartą. Kaip vertina paskutinį reikalavimą dėl protokolų pateikimo - klausiame miesto vadovo N. Cesiulio. Taip pat domimės, kodėl paskutinį skundą tarybos narė  - atsiėmė.

 

Kad skundą atsiėmė - nenustebino

 

Alytaus miesto meras N. Cesiulis patvirtino, kad gavo Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių skyriaus raštą, jog byla nutraukta, mat skundo pareiškėja jį atsiėmė. 

 

„Rašto turinys nenustebino. Aš nieko nepažeidžiau. Juk ji per kadenciją mane skundė keliolika kartų ir nieko nepešė. Vienintelis laimėjimas, kad valstybinės institucijos  gaišo laiką . Buvau skųstas  Etikos, Antikorupcijos komisijoms, Kontrolės komitetui, teismams, prokuratūrai. Galiausiai - Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui. Dažnu atveju, institucijos net nepriima nagrinėti tų skundų. Manome, kad tai bandymas ieškoti, ko nėra, noras menkinti mero asmenį“, - komentavo meras N. Cesiulis.

 

Savivaldybės vadovo teigimu, ne tik jis, bet ir savivaldybės tarnautojai dažnai patiria įvairaus pobūdžio psichologinį spaudimą. „Dėl nuolatinių skundų savivaldybės specialistai dirba, valstybės institucijos taip pat. Juk švaistomas laikas ir mokesčių mokėtojų pinigai. O galiausiai - visada baigiasi niekuo. Ji vis garsiai pasisako, kad dabar rasiu kažką prieš merą. O kai nieko neranda - tyla. Norėtųsi, kad nebūtų trukdomi darbai“, - kalbėjo meras.

 

Meras atkreipia dėmesį, jog per dieną susitinka su dešimtimis gyventojų, tad protokoluoti, ką su kiekvienu kalba - reiktų atskiro etato. „Paskutinis skundas - visiškas absurdas. Aš turėjau pateikti, ką konkrečiai susitikimuose kalbėjau su rajono meru Algirdu Vrubliausku. Jūs įsivaizduokite situaciją, kad aš susitikęs su bet kuriuo žmogumi - turėčiau viską protokoluoti. Ar tai būtų rajono meras, ar verslo atstovas. Aš kartais per dieną susitinku su keturiasdešimt žmonių. Kai tarybos narė pamatė, kad nieko nepeš - skundą atsiėmė. O gal ji tuoj norės gauti protokolą, ką aš vakare prieš miegą pasakau savo žmonai?“.

 

Paklausus, kokia juoda katė perbėgo tarp jo ir tarybos narės L. Radzevičiūtės, meras atsakė: “Gal jokios juodos  katės tarp mūsų nėra. Nes nesu vienintelis taikinys. Skundžia ir mūsų specialistus. Girdime ir savivaldybės tarnautojams priklijuotų įvairių epitetų. Bandoma pakelti save aukščiau. Juk galima paklausti žmogiškai. Ji turi teisininkės išsilavinimą, tačiau…Ai, nesakysiu, nes dėl vieno žodžio vėl apskųs ir vėl raštų raštai“, - sakė meras.

 

Atsakymui reikalavo tiesioginio eterio AlytusPlius.lt studijoje

 

AlytusPlius.lt klausimus dėl šios situacijos raštu pateikė Alytaus tarybos narei L. Radzevičiūtei sausio  17 dienos vakare. Buvo prašoma atsakyti iki sausio 18 dienos, 17 val. 

 

Vis tik L. Radzevičiūtė taip pat raštu informavo sutinkanti duoti interviu, tačiau iškėlė sąlygą, jog tai nori daryti redakcijos studijoje ir tiesioginio eterio metu. Dar viena sąlyga, jog laidoje dalyvautų ir Alytaus meras N. Cesiulis. Tiesa, pateikė išlygą, jog jeigu meras, anot jos, bijo, ji galinti dalyvauti viena, o miesto vadovo poziciją siūlė perskaityti videolaidos vedėjai.

 

Pateikiame L. Radzevičiūtei siųstus klausimus.

 

  1.Jūs Alytaus mero N. Cesiulio prašėte informacijos, kiek kartų, kokiomis datomis vyko jo ir Alytaus rajono mero Algirdo Vrubliausko susitikimai. Reikalavote susitikimų protokolų. Kadangi mero atsakymai netenkino, kreipėtės į administracinių ginčų komisiją, tačiau sausio 12 d. skundą atsiėmėte. Ar tai reiškia, kad įtempti santykiai su Alytaus meru pagaliau atšilo?

 

2.Dėl galimai nedoro mero elgesio jį esate skundusi Etikos komisijai, Kontrolės komitetui, prokuratūrai, teismui, administracinių ginčų komisijai. Ar teko patirti daugiau pergalių, ar pralaimėjimų?

 

3.Gal AlytusPlius.lt skaitytojams galite atskleisti - kokia juoda katė yra prabėgusi tarp jūsų ir mero N. Cesiulio?

 

Kadangi laida studijoje šia tema neruošiama, todėl, deja, L. Radzevičiūtės atsakymų šioje publikacijoje - nėra. Nors pagal Visuomenės informavimo įstatymą jai buvo suteikta galimybė pasisakyti - ji į klausimus atsakymų nepateikė nei raštu, nei kaip buvo siūloma, pakomentuoti telefonu.

 

Dėl ko konkrečiai pateikė skundą?

 

L. Radzevičiūtės skundas susijęs su švietimo įstaigose trūkstamų švietimo pagalbos specialistų etatų trūkumu, kurie yra svarbūs negalią ir įvairių sutrikimų turintiems vaikams. 

 

Byloje nustatyta, kad L. Radzevičiūtė pernai lapkričio 16 d. merui pateikė prašymą nurodydama atsakyti į šiuos klausimus: kiek kartų po 2022 m. rugsėjo 29 d. tarybos posėdžio jis asmeniškai buvo nuvykęs pas Alytaus rajono merą Algirdą Vrubliauską derėtis? Taip pat prašė įvardinti konkrečias derybų datas, derybų laiko trukmę, derybinės grupės sudėtį bei pateikti, jeigu yra, derybų protokolų kopijas.

 

Atsakymas buvo pateiktas 2022 m. lapkričio 23 d. Jame buvo nurodyta, jog su Alytaus rajono savivaldybės atstovais ir meru buvo inicijuoti trys susitikimai, jų metu pristatyti specialių pareigybių miesto švietimo įstaigose klausimai, nurodyti susitikimuose dalyvavę asmenys, pažymėta, jog yra pritarta pasiūlymui suformuoti derybinę grupę 

 

Pateikta informacija, jog į Alytaus rajono savivaldybę kreiptasi su siūlymu diskutuoti ir spręsti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų, kurių deklaruota gyvenamoji vieta Alytaus rajono savivaldybėje, švietimo pagalbos specialistų išlaikymo ir neformaliojo vaikų švietimo išlaidų kompensavimo klausimą. Nutarta kurti derybinę grupę.

 

L. Radzevičiūtės šie atsakymai netenkino, ji pateikė skundą. Vis tik 2023 m. sausio 12 d. vykusio Administracinių ginčų komisijos posėdžio metu L. Radzevičiūtė žodžiu informavo, kad atsiima skundą ir sutinka, kad iškelta administracinė byla būtų nutraukta, paaiškino, jog kartu susipažinusi su savivaldybės atsiliepimu ir jo priedais, sutinka, jog jos abiejuose prašymuose bei skunde nurodyti reikalavimai pateikti informaciją buvo patenkinti.