Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Skrieja pranešimai apie užminuotas įstaigas Alytuje: policija ragina nepanikuoti

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:02, 2023-10-13
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Jūsų pastatas užminuotas“ – tokius rusų kalba parašytus laiškus savo elektroniniuose paštuose rado šįryt į darbą atėję kai kurių Alytaus švietimo įstaigų administracijos darbuotojai. Jie apie tai iškart informavo pareigūnus, kurie nedelsiant atvyko į įvykio vietą. Informacija apie užminavimą nepasitvirtino. Policija informuoja, kad tokio pobūdžio pranešimai nuo praėjusios paros „liejasi“ visoje šalyje ir tai vertinama kaip kibernetinė ataka. Žmonės raginami nekelti panikos ir elgtis ramiai, pagrindo bijoti nėra, tarnybos atlieka visus būtinus veiksmus ir užtikrina saugumą.

 

„Alytaus apskrityje iš viso gauta 12 pranešimų apie neva tai užminuotas įstaigas, Alytaus mieste  – 4.  Rusų kalba parašyti laiškai siuntinėjami į įstaigų elektroninius paštus. Kibernetinė ataka prasidėjo dar praėjusią parą, ji suaktyvėjo naktį. Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas taipogi sulaukė pranešimo, kad pastatas yra užminuotas. Nė vienas pranešimas nepasitvirtino“, - komentavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Jaunelvičienė.

 

Jos teigimu, nors pranešimai nepasitvirtina, tačiau pareigūnai, tarnybos, visais atvejais vyksta į nurodytas vietas, jas apžiūri, bendrauja su administracija, nuramina, paaiškina situaciją.

 

„Svarbiausia – išlikti ramiems ir nekelti panikos. Taip pat mokyklų, darželių, kitų įstagų darbuotojų prašoma sustiprinti įėjimo į įstaigą kontrolę. Ypač kalbant apie svetimus asmenis. Policija dirba visame mieste, tikrina visus atvejus, užtikrina saugumą, minėto pobūdžio pranešimai, kaip jau minėta, nepasitvirtino“, - sakė K. Janulevičienė.

 

Kaip skelbia Lietuvos policijos departamentas, tikėtina, kad visi pranešimai – tai centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą.

 

„Dirbame įtemptai, važiuojame į visus objektus, juos tikriname, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta. Prašome žmonių nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus. Iki 9 val. Lietuvoje gauta jau daugiau nei 300 tokių pranešimų“, - praneša Lietuvos policija.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai