Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Skendusį paauglį iš vandens ištraukęs alytiškis: gyvi galėjo likti abu

Raimonda Andriulionytė  •    •  11:23, 2019-06-07
Nelaimės atgarsiai Alytuje vis dar netyla.
AlytusPlius.lt nuotr.

Šią savaitę Alytų sukrėtė skaudi tragedija – maudydamasis su draugais tvenkinyje nuskendo šešiolikmetis gimnazistas. Skendusį jo draugą spėta išgelbėti. Šį penkiolikmetį iš vandens ištraukęs alytiškis įsitikinęs: gyvi galėjo likti abu paaugliai.

 

„Aš nuolat apie tai galvoju. Ant kranto buvo daugiau žmonių, buvo ir iš pažiūros du stiprūs vyrai. Galbūt, jeigu visi būtume susitelkę, būtų pavykę išsaugoti ir kito paauglio gyvybę. Tik reikėjo greitai reaguoti, nelaukti. Nors žinoma, visiems buvo šokas, bet visi kartu galėjome padaryti dar daugiau“, - kalbėjo alytiškis Egidijus, gelbėjęs skendusį penkiolikmetį ir iki šiol negalintis pamiršti jo išsigandusio žvilgsnio ir skaudžios tragedijos, kurios liudininku jam teko būti.

 

Iškart po nelaimės pasigirdo garsūs svarstymai, kas padėjo išvengti dar didesnės tragedijos ir išgelbėjo vieną iš skendusių paauglių. Vieni tvirtino, kad tai padarė patys jo draugai, kiti teigė, kad skęstantįjį ištraukė į vandenį šokęs vyras.

 

„Tai buvo vyras su šuniuku“, - dar nelaimės vietoje nepilnamečio gelbėtoją apibūdino viena moteris. AlytusPlius.lt pavyko susisiekti su vyriškiu, kuris, rizikuodamas savo gyvybe, puolė gelbėti penkiolikmečio.

 

„Aš labai džiaugiuosi, kad vaikinas liko gyvas ir jaučiu gilių liūdesį, kad jo draugo išgelbėti nepavyko. Juk jam buvo visas gyvenimas prieš akis, kažkam jis sūnus, draugas, anūkas. Skaudu“, - kalbėjo Egidijus, nepanoręs skelbti savo pavardės.

 

„Žinote, man nereikia jokių medalių ir net nesinori visiems skelbti, kad aš padėjau, gelbėjau. Juk tai dariau ne dėl kažkokios šlovės“, - sakė vyriškis. 

 

Jis tvenkinyje, esančiame prie buvusio medvilnės kombinato, maudytis ateidavo dažnai. Dar antradienį vyras ten matė besimaudančius ir tvenkinį perplaukti bandančius tuos pačius paauglius. Vyriškis juos sudrausmino. Tačiau kitą dieną, trečiadienį, jie vėl elgėsi taip pačiai. Ir šįkart jaunatviška drąsa virto didele tragedija.

 

„Trečiadienį atėjome maudytis su šeima. Atsivedžiau ir savo šunį. Kaip tik žaidžiau su augintiniu, kai pasigirdo riksmas iš vandens. Iš pradžių nei aš, nei kiti žmonės nesupratome, kad vyksta kažkas rimto. Tik staiga išgirdau pagalbos šauksmą ir supratau, kad kažkas skęsta“, - pasakojo Egidijus.

 

Jis nubėgo prie tvenkinio kranto, iš kurio jam buvo arčiau priplaukti prie skęstančiųjų. Vyras šoko į vandenį ir priplaukė prie skęstančio penkiolikmečio. Ten jau buvo ir du paauglio draugai, kurie jį bandė išlaikyti vandens paviršiuje.

 

„Klausiau: vaikai, ar jūs pajėgsite jį išplukdyti? Berniukai atsakė, kad ne. O tas skęstantis jaunuolis žiūrėjo į mane išplėstomis akimis ir prašė: dėde, padėk. Įsikabino į mane, aš dar pats panėriau po vandeniu, perėmiau jį ir parplukdžiau. Kada jis jau siekė dugną, pats atsistojo ir nuėjo link kranto. Čia iškart atsigulė ant žemės, buvo išsigandęs“, - penkiolikmečio gelbėjimo operaciją prisiminė alytiškis.

 

Tik priartėjęs prie kranto Egidijus iškart ėmė rėkti, kad žmonės kviestų pagalbą, nes vienas paauglys jau po vandeniu. Begelbėdamas penkiolikmetį alytiškis dar dairėsi aplink, bet jo draugo jau buvo nematyti.

 

Pagalbą iškvietė Egidijaus žmona. Ji perdavė telefono ragelį vyrui, kuris iki atvykstant medikams su jais bendravo ir pasakojo apie išgelbėto berniuko būklę.

 

„Skaičiavau minutes ir galvojau, kad gal narai dar suras, gal kitą jaunuolį taip pat atgaivins. Tačiau žiūriu, kad jau ir 40 minučių praėjo. Tada suvokiau – jauno žmogaus jau nebėra“, - kalbėjo Egidijus.

 

Jis iki šiol vis dar galvoja apie skaudžią tragediją. Jam niekad anksčiau neteko gelbėti žmogaus, bet tuo momentu, kada skendo paaugliai, nebuvo laiko galvoti apie nieką kitą. Mintyse buvo tik vienas tikslas – išgelbėti.

 

Vyriškis savo vaiko tvenkinyje, kuriame įvyko nelaimė, niekada neleidžia maudytis vieno. Aplinkiniai gyventojai teigė, kad tvenkinys – lyg užkeiktas. Viena moteris prisiminė, kad septynerius metus, kiekvieną vasarą, jame vis nuskęsdavo žmogus. Nuo to laiko praėjo ketveri metai, ir vanduo vėl pasiglemžė gyvybę.

 

Netoli tvenkinio esančio Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubrus taip pat patvirtino, kad tvenkinys lyg magnetas traukia maudytis žmones.

 

„Maudosi ir vyresni, ir jaunesni. Kai karšta, žmonės ieško vietos, kur atsigaivinti. Bet tas tvenkinys tikrai yra nesaugus, ten daug povandeninių šaltinių, srovių. Aplink priaugę žolių, krūmų, prastas matomumas. Jauni žmonės drąsūs ir kartais neįvertina savo galimybių. Ši nelaimė palietė mus visus. Tai buvo tarsi perspėjimas, kad pirmiausia turime saugotis patys ir maudytis tam pritaikytose vietose“, - kalbėjo V. Zubrus.

 

Alytaus miesto savivaldybės atstovai teigė, kad tvenkinio prižiūrėti jie neprivalo. Prižiūrimos tik maudynėms skirtos vietos, o tvenkinys maudymuisi nėra skirtas. Jis suformuotas dirbtinai ugniagesių reikmėms, kad kilus dideliam gaisrui, jie netoliese galėtų papildyti vandens atsargas.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai