Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Skandalingai išnuomotas sklypas jau nereikalingas – naujos gamyklos nestatys

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:20, 2019-05-28
Šis sklypas, kuris yra išnuomotas "Sofa Brands", parduodamas.
alytusplius.lt nuotr.

Skandalingai pagarsėjęs ir ne vieną mėnesį daug politikų aistrų kėlęs sklypas Alytaus Pramonės parke staiga tapo nereikalingu. Sklypas, kuriame turėjo iškilti nauja gamykla, sukursianti per 500 naujų darbo vietų, pardavinėjamas. Už jį prašoma pusketvirto šimto tūkstančių eurų.

 

Skelbime pateikiama informacija, jog Fortų gatvėje esančiame sklype, kuris priklauso valstybei, yra pradėta gamyklos statyba, į sklypą yra atvestos visos komunikacijos. Be to, yra skirta Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtinta 200 tūkst. eurų suma teritorijos išvalymui, sutvarkymui.

 

Skelbimas gal ir būtų niekuo neišsiskiriantis, jeigu ne faktas, kad būtent šis sklypas metų pradžioje po ilgų diskusijų ir politikų rietenų buvo išnuomotas bendrovei „Sofa Brands“, kuri ketino sklype pastatyti daugiau nei 10 tūkst. kvadratinių metrų dydžio gamyklą, įdarbinti per 500 žmonių.

 

Planuotos statyti gamyklos projektiniai sprendiniai. 

 

Kovo mėnesį buvo paviešinti ir naujosios gamyklos projektiniai sprendiniai. Tačiau jau balandį skelbimų portaluose atsirado naujas skelbimas dėl sklypo pardavimo, o praėjusią savaitę miesto savivaldybę pasiekė įmonės raštas, kad „Sofa Brands“ valdyba nusprendė sustabdyti naujos gamyklos statybos projektą ir nesinuomoti sklypo.

 

„Sofa Brands“ planai įsikurti Pramonės parke buvo sulaukę labai daug miesto tarybos narių dėmesio. Bendrovė dar 2017 metais kreipėsi į savivaldybę dėl sklypo Pramonės parke nuomos ir investicijų sutarties pasirašymo. Vėliau „Sofa Brands“ jai suteikto žemės sklypo atsisakė, o po kelių mėnesių vėl kreipėsi į savivaldybę jau dėl kito žemės sklypo nuomos ir investicijų sutarties pasirašymo.

 

Kadangi sutartyje buvo numatyta sąlyga įmonei kompensuoti iki 240 tūkst. eurų patirtų žemės sklypo sutvarkymo išlaidų, kilo politikų pasipriešinimas dėl išskirtinių sąlygų bendrovei sudarymo.

 

Tuomet nuspręsta parengti bendrą tvarką, galiosiančią visoms naujai į Alytaus Pramonės parką ateisiančioms įmonėms. Tiesa, ir tvarkos parengimas tarybos narių nebuvo pasitiktas labai entuziastingai, mat tvarka „gimė“ vos per porą savaičių, kai kitais atvejais tvarkos buvo ruošiamos ir metus ar dvejus.

 

Vis tik tvarką politikai patvirtino, žemės sklypo nuomos ir investicijų sutartį su „Sofa Brands“ pasirašė. Tik žadėtų investicijų ir naujų darbo vietų savivaldybė nesulauks. Jau artimiausiame tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl investicijų ir žemės sklypo nuomos sutarčių su įmone „Sofa Brands“ nutraukimo. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai