Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Šiuolaikinės kelionės kruiziniais laivais: privalumai ar trūkumai

  •    •  14:06, 2019-10-21
Kelionė kruizu daugeliui asocijuojasi su vaiskiai žydra jūra.
Asociatyvi nuotr.

Poilsis ir kelionės yra neatsiejami nuo daugelio gyvenimų. Laisvomis nuo darbų dienomis siekiama pailsėti, atgauti jėgas, pasisemti įspūdžių ir pailsėjus į rutiną grįžti kupiniems energijos bei naujų idėjų. Jau daugelį metų pastebima tendencija, jog lietuviai atostogų metui renkasi keliones į užsienio šalis. Keliaujama lėktuvu, autobusu, organizuojamos kelionės automobiliu arba pasirenkamas mažiau standartinis keliavimo būdas – plaukimas kruizu. Kelionės kruizu gali trukti nuo poros dienų iki kelių mėnesių, todėl gali būti pritaikytos planuojantiems įvairios trukmės atostogas. Renkantis kelionę kruizu, kuomet plaukiama į tolimas šalis, pavyzdžiui, Jungtinius Arabų Emyratus ar JAV, kruiziniai laivai yra kur kas didesni negu, pavyzdžiui, plaukiant kruizu po Baltijos jūrą, bei talpinantys ypač didelį žmonių skaičių. Tiesa, šių kelionių kaina taip pat yra ženkliai brangesnė. Tačiau nereikia pamiršti, jog ilgesnės trukmės kruizai, plaukiantys į tolimas šalis savo klientams tiekia ne tik maitinimo, apgyvendinimo paslaugas, bet ir suteikia galimybę išvysti įvairius pasirodymus: koncertus, teatrus ar aukščiausio lygio cirko pasirodymų šou. Keliaujant kartu su šeimos nariais, tokios kelionės gali pareikalauti didelės pinigų sumos. Jeigu planuojate skolintis didesnių planų įgyvendinimui, daugiau informacijos apie finansavimo sąlygas yra pateikiama tinklapyje.

 

Sakoma, jog kelionės kruizu prilygsta poilsiui viešbutyje, kadangi čia galima rasti visus įmanomus patogumus. Tiesa, be specialių stotelių išlipti į krantą galimybės neturėsite, tačiau nuobodžiauti kruize taip pat nėra kada. SPA procedūros, sporto salės, baseinai, jau minėtos pramogos kaip koncertai ar net mini golfo aikštė – visa tai galima ne tik išvysti, bet ir patirti. Pramogų gausumas priklauso nuo kruizinio laivo krypties, dydžio, todėl rinkdamiesi kruizinės kelionės maršrutą atkreipkite dėmesį, ką bus galima veikti laive, kuomet vyks plaukimas iki numatytų sustojimo taškų. Miestus, kuriuose prisišvartuoja laivai, galima apžiūrėti savarankiškai arba rinktis jau suorganizuotas ekskursijas. Jeigu planuojate ilgesnio laikotarpio kelionę transatlantiniu kruizu, patariama rinktis kajutę, turinčią langą. Plaukiant trumpesniu maršrutu, poreikio kajutei su langu gali ir nebūti. Verta paminėti, jog kajutės be lango yra pigesnės negu jį turinčios.

 

Daugelyje didesnių kruizinių laivų yra įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, jose dirba prižiūrėtojai, todėl keliaujant su mažais vaikais, tėvai tam tikru metu gali saugiai palikti savo vaikus ir praleisti laiką kartu su antra puse. Atrodytų, jog kelionės kruiziniu laivu – vien privalumai, pramogos ir teigiamos emocijos, tačiau vienas dažniausiai įvardijamų neigiamų tokios kelionės aspektų – nuolatinis sūpavimas ir jūros liga. Ši liga gali pasižymėti pykinimu, galvos svaigimu. Jeigu anksčiau niekada nesate keliavę laivu, į tokią išvyką verta pasiimti medikamentų. Daugelyje kruizų iki šiol tvirta tradicija – puoštis vakarienių metu. Damos kviečiamos pasipuošti vakarinėmis suknelėmis, o vyrai – smokingais. Keliaujant, pavyzdžiui, savaitei, bent du vakarus bus prašoma pasipuošti puošniu aprangos kodu. Vieniems keliautojams tai – malonumas, tačiau antriems – galvos skausmas. Šventinius drabužius turi ne visi poilsiautojai, o įsigyti juos dažnu atveju yra būtina, kadangi aprangos kodo sulaužyti nevalia, antraip galite būti neįleisti į vakarienės vietą.

 

Pastebima, jog dažniausiai keliones kruizu renkasi asmenys bei šeimos, norinčios pamatyti kuo daugiau šalių, kurios nejaučia jūros baimės ir pirmenybę teikia geram aptarnavimui, komfortui bei saugumui. Tačiau jeigu mintis apie plaukimą kruizu jums kelia panišką baimę – verčiau rinkitės keliones kitais transporto būdais.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra