Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Siūlymui naikinti dviračių juostas pėsčiųjų perėjose – nepritarta, tačiau bus įrengtos informacinės lentelės

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:46, 2024-07-04
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Ar reikėtų pėsčiųjų perėjose Alytuje panaikinti raudonas dviračių juostas, kurios suteikia galimybę gatvę kirsti nenulipus nuo dviračio ar paspirtuko – šį klausimą svarstė savivaldybės Eismo saugumo komisija. Tokį pasiūlymą jai pateikė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Valerijus Vencius, motyvuodamas tuo, kad perėjose, kur galima važiuoti nenulipus nuo transporto priemonės, dažnai nutinka eismo įvykiai, jo nuomone – jos yra nesaugios visų eismo dalyvių atžvilgiu.

 

Posėdžio metu V. Vencius taip pat įvardino ir Vilniaus miesto pavyzdį, kur tokių perėjų jau yra atsisakoma. Atsižvelgiant į tai, jis siūlė Alytuje panaikinti minėtas dviračių juostas ir taip užtikrinti saugumą.

 

Eismo saugumo komisijos narių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Buvo teigiama, kad Alytaus miesto darnaus judumo plane yra numatyta visą miestą sujungti dviračių takais, siekiant, kad kuo daugiau gyventojų ir miesto svečių patogiai naudotųsi dviračiais, o ne automobiliais, o dviratininkų pareigos yra numatytos Kelių eismo taisyklėse.

 

Policijos atstovas tvirtino, jog dviračių juostų panaikinimas taipogi neužtikrintų visiško eismo dalyvių saugumo, kadangi retas dviratininkas yra susipažinęs su Kelių eismo taisyklėse numatytomis dviratininko pareigomis.

 

Po diskusijų V. Venciaus pasiūlymui dėl dviračių juostų naikinimo pėsčiųjų perėjose – nepritarta. 

 

Už tai, kad dviračių juostos būtų panaikintos – balsavo 1 narys, 4 buvo prieš ir 4 susilaikė.

 

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, jog, kaip buvo paminėta, Alytaus miesto darnaus judumo plane yra numatyta visą miestą sujungti pėsčiųjų ir dviračių takais, taip skatinant kuo daugiau gyventojų bei miesto svečių naudotis dviračiais bei paspirtukais.

 

Tačiau posėdžiaujant buvo pasiūlyta dar viena idėja – pėsčiųjų ir dviračių takuose, prie kai kurių pėsčiųjų perėjų, kur yra įrengtos juostos dviračiams, įrengti informacines lenteles. Jos nurodytų ir primintų dviratininkams ir paspirtukininkams, jog būtina sulėtinti greitį ir per gatvę važiuoti tik įsitikinus, kad tai daryti saugu. Pasiūlymą pateikęs Valdas Račkauskas teigė, kad tokio pobūdžio lentelės yra ir Laisvės alėjoje Kaune. 

 

Tad nutarta lenteles įrengti pėsčiųjų takuose prie Varėnos-Daugų, Naujosios-Jamzinų gatvių sankryžų bei Pulko, Gardino ir Rūtų gatvių žiedinės sankryžos.

 

Taipogi atkreiptas dėmesys, kad apie dviratininkams taikomas Kelių eismo taisykles reikėtų labiau šviesti ir mokinius. Taigi švietimo įstaigos bus prašomos skirti didesnį dėmesį informacijos apie atsakingą dviratininkų elgesį gatvėse mokiniams pateikimui.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai