Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Siūlymai dėl švietimo tinklo pertvarkos paruošti: kas laukia?

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  17:56, 2019-10-16
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Prijungti, reorganizuoti, nugriauti, statyti naują – tokie žodžiai skamba jau paruoštame projekte dėl Alytaus švietimo tinklo pertvarkos. Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta darbo grupė jau pateikė bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrojo plano ir jo priedų koregavimo projektą.

 

Parengtame projekte išdėstyta dešimt pasiūlymų. Vienas jų – nugriauti kritinės būklės Likiškėlių progimnazijos pastatą ir pastatyti naują, modernų. Likiškėlių progimnazijos 1-4 klasių mokinius siūloma perkelti į Vidzgirio progimnaziją, o 5-8 klasių mokinius – į Dainavos progimnaziją.

 

Dar vienas pasiūlymas – reorganizuoti „Sakalėlio“ pradinę mokyklą, prijungiant ją prie Vidzgirio progimnazijos, paliekant mokinius ugdyti dabartiniame pastate. Kai Likiškėlių progimnazijos buvę mokiniai sugrįš į pastatytą naują pastatą, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais bus perkeliami į Vidzgirio progimnaziją.

 

Alytaus „Drevinuko“ mokyklą-darželį siūloma reorganizuoti, prijungiant jį prie Vidzgirio progimnazijos. Mokiniai liktų tame pačiame pastate. Tačiau esant reikalui, juos būtų galima perkelti į Vidzgirio progimnaziją. Tuomet likusios laisvos patalpos galėtų būti naudojamos ikimokykliniam ugdymui.

 

Pasiūlymų yra ir dėl Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos. Ją siūloma prijungti prie Šv. Benedikto gimnazijos, įkuriant Suaugusiųjų ir jaunimo skyrių. Mokinius siūloma perkelti į Panemunės progimnazijos patalpas, kuriose veiktų Šv. Benedikto gimnazijos Suaugusiųjų ir jaunimo skyrius.

 

Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos patalpos būtų naudojamos miesto reikmėms, o moderni sporto salė perduota Sporto ir rekreacijos centrui. Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos padaliniai būtų perduoti Alytaus Jaunimo centrui.

 

Piliakalnio progimnaziją siūloma palikti kaip atskirą juridinį vienetą, kuriame būtų komplektuojama po dvi 1-8 klases.

 

Dar vienas pasiūlymas dėl Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos. Ją siūloma pertvarkyti į Alytaus miesto švietimo pagalbos centrą ir jį perkelti į atsilaisvinusias vienos iš įstaigų patalpas.

 

Pažymima, kad švietimo įstaigų tinklo pertvarka leis sutaupytas lėšas panaudoti švietimo kokybės gerinimui. Būtų tobulinama pedagogų kvalifikacija, modernizuojama ugdymo aplinka, investuojama į aukštesnių mokymosi rezultatų siekimą.

 

Daugiau informacijos dėl pertvarkos bus pateikta ketvirtadienį.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra