Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Širdies gerumo ir meilės dulkėmis“ Alytaus rajone mėtėsi per 60 popietės svečių

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro informacija  •    •  8:31, 2023-07-05
Renginio akimirkos.
VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro nuotr.

Prie Ilgio ežero, Pivašiūnų seniūnijoje, Alytaus rajono savivaldybėje per 60 žmonių mėtėsi spalvotomis dulkėmis, kurios simbolizavo mūsų širdies gražiausius bei šilčiausius jausmus – gerumą ir meilę. Taip birželio 29 d. rajono gyventojai ir svečiai paminėjo vaikų globos savaitę, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

 

Įsijungdami į Globos savaitės renginių bangą, kuri vilnijo per visą Lietuvą ir piką pasiekė Globojančių šeimų festivalyje Vingio parke Vilniuje, ketvirtadienį (06-29) susirinkę prie Ilgio ežero edukacinės - muzikinės popietės „Pasibičiuliaukim“ dalyviai džiugiai, su geromis emocijomis bei skambioms dainomis paminėjo Globėjų dieną, kuri tradiciškai minima liepos pirmąjį sekmadienį.  „Susirinkome pasidalinti žinia apie globą, jos svarbą, padėkoti globėjams bei švęsti... o švęsti juk reikia džiugiai ir su daina, – sakė VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė. 

 

 

Popietės dalyviams koncerto metu skambias dainas dovanojo Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos mokinė, Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Boružėlė" solistė bei sesės ir brolio duetas, Alytaus lopšelio/darželio  „Putinėlis" mergaičių duetas bei duetas „Pavasariniai žiedai“. Kol skambėjo dainos, edukacijos palapinėje buvo galima prisiminimui apie šventę išsilieti figūrinę bei vašku kvepiančią žvakelę. Kitoje palapinėje buvo galima pasivaišinti skaniais UAB  „Prezo" kepyklėlės kepiniais, kuriais ji vaišino šventės dalyvius. Kas norėjo, galėjo kartu smagiai padainuoti ar pašokti, neišsigandę griaustinio galėjo atsigaivinti išsimaudydami Ilgio ežere, o tie, kurie norėjo turėti prisiminimą apie šventę, galėjo nusifotografuoti gamtos fone.

 

 

Ritmingai suskambus būgno garsams, atkartojant mūsų širdies ritmą... prasidėjo Vilniuje startavusios iniciatyvos  „Atrakink geležinę širdį" banga, kuri priminė, jog baimė, klaidingi įsitikinimai, išankstinės nuostatos bei jau susiformavę neigiami stereotipai apie globą bei globojamus vaikus užrakina mūsų širdis ir jas apgaubia tarsi geležiniu gaubtu, pro kurį negali prasiveržti gerumas bei atjauta... Tačiau būgnams ritmingai atkartojant mūsų širdies dūžius direktorė Irena Arbutavičienė paragino mąstančius apie globą, bet vis dar dvejojančius, atrakinti savo širdis bei išlaisvinti jose esančius gerumą ir meilę, tuos stipriuosius ir šiltuosius jausmus, kurie kuria stebuklus... Spalvotos dulkės, kurias šventės dalyviai laikė rankose ir aidint širdies dūžius atkartojančiam būgnui išmetė į orą, simbolizavo mūsų širdyse esančius gerumą ir meilę, kuriuos šią savaitę pradedant Vilniumi skleidėme po visą Lietuvą...

 

 

Edukacinėje – muzikinėje popietėje „Pasibičiuliaukim“ prie Ilgio ežero kartu dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos Pivašiūnų seniūnijos seniūnė Rima Čelkonienė, kuri kreipdamasi į popietės dalyvius sveikino globėjus ir dėkojo jiems už labai prasmingą ir reikalingą darbą.

 

Globos savaitės renginiai neša labai aiškią žinia – kiekvienam vaikui reikalinga mylinti šeima. VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos ambasadorius, TV laidų ir renginių vedėjas, karšto oro baliono pilotas – instruktorius, grupės JOKE vokalistas Giedrius Leškevičius sako, jog „globos ir priežiūros reikia visiems: kiekvienam takui – antraip jis užžels, kiekvienam medžiui – kitaip jis nudžius, kiekvienai gėlei, nes ji nuvys... O ką jau kalbėti apie vaikus...“

 

Šiuo metu Alytaus rajono savivaldybėje yra 72 globojami vaikai, iš kurių 68 auga šeimose, o 4 – institucijoje.

 

 

Svarbu atrakinti geležines širdis

 

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklido visoje Lietuvoje. Taip buvo siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.

 

 

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, –  apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.

 

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

 

  

Komentarų nėra