Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Simno žemės ūkio mokyklos nebeliks, išeis ir jos direktorius

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  11:20, 2019-05-07
Simno žemės ūkio mokykla bus prijungiama prie Alytaus profesinio rengimo centro.
Simno žemės ūkio mokyklos nuotr.

Simno žemės ūkio mokykla skaičiuoja paskutinius savo savarankiško gyvavimo mėnesius. Nuo rugsėjo 1 dienos ji bus prijungta prie Alytaus profesinio rengimo centro ir taps jo skyriumi. Su darbo vieta atsisveikins ir Simno žemės ūkio mokyklos ilgametis direktorius Gintautas Radžiukynas.

 

Vyriausybė dar balandžio mėnesio pabaigoje pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui reorganizuoti septynias profesinio mokymo įstaigas. Simno žemės ūkio mokykla – viena jų.

 

„Apie reorganizaciją buvo kalbama jau seniai, tad darbuotojams tai tikrai nėra lyg perkūnas iš giedro dangaus. Aišku, kažkiek streso bus“, - sakė G. Radžiukynas.

 

Šią vasarą Simno žemės ūkio mokyklos mokiniai diplomus dar atsiims kaip mokyklos mokiniai, o kitąmet, tikėtina, mokslus baigs jau kaip Alytaus profesinio rengimo centro moksleiviai.

 

Atėjus pokyčiams su mokykla Simne atsisveikins ir trisdešimt metų jai vadovavęs G. Radžiukynas. „Išeisiu į užtarnautą poilsį ir tai padarysiu ramia širdimi. Šiam darbui atidaviau daug metų, bet viskam yra pradžia, yra ir pabaiga. Kol nebuvo aišku, kaip viskas pasisuks dėl reorganizacijos, tai nesinorėjo pabėgti, bet dabar jau nusprendžiau dėti tašką“, - kalbėjo 67 metų G. Radžiukynas.

 

Kaip skelbiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime, profesinio mokymo įstaigų jungimas vyksta pagal valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018–2020 m. planą. Plano tikslas – sutelkti ir efektyviai naudoti resursus bei kelti profesinio mokymo kokybę, kad ji kuo geriau atitiktų darbo rinkos ir besimokančių asmenų poreikius. Planas pagrįstas principu – jei profesinio mokymo įstaigoje yra iki 200 mokinių, ji turėtų būti pertvarkoma į kitos profesinio mokymo įstaigos skyrių arba filialą.

 

Ministerija nurodo, kad šiuo metu Lietuvoje veikia 67 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžios profesinio mokymo įstaigos. Vykdant valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018–2020 m. planą, iki rugsėjo 1 d. jų turėtų likti 60, o 2020 m. – 58.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra