Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Simnas pradėjo mažosios kultūros sostinės metus smagiu Kaziuko kermošiumi

AlytusPlius.lt  •    •  16:24, 2020-03-07
Tradiciniame Simno kermošiuje vyko šventinė prekyba.

Tituluotas mažąja kultūros sostine Simno miestelis, kaip ir kasmet, šeštadienį visus sukvietė   į Dzūkijos Kaziuko mugę, kitaip dar vadinamą Kaziuko kermošiumi. Nors oras ir nebuvo pavasariškas, linksmybių pasiilgę žmonės rinkosi į šią gražią šventę.

 

12 val. vyko iškilmingas Lietuvos mažosios kultūros sostinės atidarymas. Buvo pristatyti mažosios kultūros sostinės artėjantys renginiai. Sveikinimo žodį tarė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

 

Nors ir vėjuotame Simno kermošiuje, linksmybių netrūko nei vaikams, nei suaugusiems. Gerą nuotaiką dovanojo scenoje vykę  liaudiškos muzikos kapelų varžytuvės. Pasirodė rajono kapelos „Simnyčia“ ir „Punelė“ bei iš Lazdijų rajono atvykę kolektyvai „Savi“ ir „Svaja“.

 

Nuo ryto Simno kultūros namuose veikė paroda „Simnas: žmonės, įvykiai ir faktai“. Norintys geriau susipažinti su Simno miestelio istorija, galėjo apsilankyti parodoje.

 

Kaip ir kasmet, į Simno kermošių susirinko daug prekybininkų, amatininkų iš įvairių Lietuvos kraštų, kvepėjo jau pagaminta ir vietoje rūkoma žuvimi. Prekiauta įvairiais mėsos gaminiais, medumi, duona, pyragais, riestainiais bei kitais skanėstais.

 

Ne mažiau įvairių gaminių pasiūlė ir amatininkai, kurie prekiavo medžio, molio, gintaro gaminiais, mezginiais, verbomis.

 

Prie šviežios žuvies, mėsos gaminių, duonos ir kitų kepinių būriavosi didžiausios eilės žmonių. Nors pirkėjai ir skundėsi, kad kainos aukštos, viskas pabrangę, bet negalėjo nepasiduoti pagundai nors po truputį visko įsigyti ir paragauti.

 

Pirkėjus viliojo ir velykinės dekoracijos, spalvingos verbos, medžio gaminiai, velti žaisliukai.

 

 Daugelis stabteldavo prie verbų. Netrūko ir norinčių jų įsigyti. Nedidelę verbą galima buvo nusipirkti jau už pusantro euro. Didesnės kainavo brangiau. Verbų kainos svyravo nuo pusantro iki keturių eurų.

 

Apsipirkusieji ėjo sušilti šokdami Simno aikštėje, kiti – pasistiprinti čia pat parduodamais karštais patiekalais: dešrelėmis, troškintais kopūstais, sriubomis ir kitais gardėsiais.

 

Smagią mugės nuotaiką kūrė ir Alytaus rajono kaimo bendruomenės, traukę dainas, linksminę mugės dalyvius. Vyko Alovės, Miroslavo, Krokialaukio, Kumečių persirengėlių gyvi gatvės vaidinimai.

 

Renginį vainikavo populiarių Lietuvos muzikos grupių „Žemaitukai“ ir „Patruliai“ koncertas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai