Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Šilumos ūkį susigrąžinusi miesto savivaldybė žada pigesnę šilumą

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  16:28, 2019-05-31
Iš kairės: R. Juonys, N. Cesiulis. M. Nevardauskas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Sąskaitos už šildymą alytiškiams mažės maždaug 2 procentais. Tokią žinią penktadienį paskelbė miesto meras Nerijus Cesiulis ir „Alytaus šilumos tinklų“ vadovas Mindaugas Nevardauskas, besidžiaugiantys, kad po beveik 20 metų Alytaus miesto savivaldybė iš bendrovės „Litesko“ pagaliau susigrąžino savo turtą – šilumos ūkį.

 

Kad šis turtas būtų perduotas savivaldybės žinion, prireikė ne vienerių metų teisinių ginčų, kurie dar ir iki šiol dar nėra galutinai pasibaigę. Tačiau postūmis į priekį jau yra. Penktadienį „Alytaus šilumos tinkluose“ buvo pasirašyta trišalė turto perdavimo sutartis.

 

„Po ilgo laiko turtas grįžta į savivaldybės rankas. Mes jį bandysime valdyti efektyviau ir naudingiau. Prieš 20 metų tas turtas buvo perduotas kitiems, nors mes jį galėjome valdyti patys. Turime, ką turime, bet šiandien tas turtas sugrįžta mums. 

 

Tiek gyventojams, tiek mums patiems yra svarbu šilumos energijos kaina, o, kaip žinome, nuo kito mėnesio ji šiek tiek atpigs. Nors ir nedaug, bet tai vis tiek yra pasiekimas“, - sakė Alytaus meras N. Cesiulis.

 

Susitikime, kurio metu buvo pasirašyta turto perdavimo sutartis, dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys teigė, kad savivaldybė pasiruošusi ir perimti šilumos ūkį, ir suvaldyti sudėtingus procesus.

 

Alytaus šilumos tinklų vadovas M. Neverdauskas tvirtino, kad jiems dar kyla klausimų dėl perduoto turto ankstesnio eksploatavimo ir būklės.

 

„Vertinsim ir, manau, turėsime pretenzijų „Litesko“. Dabar renkame informaciją, bet esame įsitikinę, kad ūkis galėjo būti tvarkomas ir geriau. Nors turtas perduotas, bet dar laukia daug teisinių ginčų“, - kalbėjo M. Nevardauskas.

 

Turto perdavimo sutartis pasirašyta už uždarų durų. Žiniasklaidos atstovai nebuvo įleisti. Į jų klausimus miesto savivaldybės ir šilumos tinklų vadovai atsakė po pasirašymo. „Litesko“ atstovas spaudos konferencijoje nepasirodė.

 

AlytusPlius.lt primena, kad šių metų pradžioje savivaldybė laimėjo prieš kelerius metus pradėtą teisinę kovą prieš „Litesko“. Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nutartį, kuria „Litesko“ įpareigota Alytaus miesto savivaldybei grąžinti kogeneracinę jėgainę.

 

Teisminiai Alytaus miesto savivaldybės ir „Litesko“ ginčai prasidėjo, kai  2016 metais baigėsi Alytaus miesto savivaldybės šilumos ūkio nuomos sutartis su „Litesko“, tačiau „Litesko“ turto savivaldybei geranoriškai neperdavė. Po nepavykusių derybų, 2017 metais miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos teismą dėl žalos atlyginimo ir šilumos ūkio susigrąžinimo.

 

2018 metų birželį Kauno apygardos teismas Alytaus miesto savivaldybės ieškinį tenkino iš dalies. Tąkart Alytaus miesto savivaldybei teismas iš „Litesko“ priteisė beveik 15 mln. eurų vertės turtą, tačiau 25 mln. eurų vertės biomasės jėgainę paliko įmonei „Litesko“.

 

Šį teismo sprendimą Alytaus miesto savivaldybė apskundė ir sulaukė palankaus apeliacinio teismo sprendimo, kurį vykdant penktadienį šilumos ūkis buvo perduotas savivaldybei.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra