Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Šiandien - atsisveikinimas su anapilin iškeliavusiu kunigu

Lazdijų savivaldybės ir AlytusPlius.lt inf.  •    •  8:25, 2023-11-03
A. a Gvidonas Dovidaitis.

Penktadienį 12 valandą Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios ir atsisveikinama su anapilin iškeliavusiu šios parapijos kunigu altarista, kanauninku Gvidonu Dovidaičiu.

 

Po Šv. Mišių kanauninkas Gvidonas Dovidaitis, kaip pats pageidavo, bus palaidotas Lazdijų Šv. Onos bažnyčios šventoriuje.

 

G. Dovidaitis gimė 1935 metais vasario 5 dieną Lukšių parapijoje, Šakių rajone. Į kunigus buvo įšventintas 1964 m. kovo 25 dieną. Daugiau kaip 2 dešimtmečius praleido Lazdijuose: darbavosi Lazdijų dekanato dekanu, Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonu, vėliau –  kunigu kanauninku.

 

2009 metais, Vasario 16-osio proga, už nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei buvo apdovanotas garbingu Lazdijų rajono savivaldybės apdovanojimu – Laisvės angelo statulėle ir specialia premija.

 

Lazdijų parapijos žmonėms jis ilgam išliks atmintyje ne tik kaip uolus dvasiškis, skleidęs tvirtą tikėjimą, bet ir kaip nuoširdus pašnekovas, nesibodėjęs bendrauti su visais, kurie ateidavo pas jį patarimo ar paguodos, turintis tvirtą nuomonę, nestokojęs sveiko humoro, gebėjęs būti savo parapijos siela.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai