Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Senolę šaltakraujiškai apiplėšę alytiškiai į teismo salę atvyko su kūdikiu

Raimonda Bernatavičienė  •    •  17:16, 2023-05-22
Nuotraukoje nuleidęs galvą vienas iš nuteistųjų.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Tos košmariškos nakties nepamiršiu niekuomet“, - taip apie apiplėšimą savo pačios namuose kalbėjo pasiramsčiuodama lazdele, įsikibusi dukrai į parankę, į Alytaus apylinkės teismą atėjusi senolė. Ji atvyko išgirsti, kokios bausmės susilauks trys į jos namą praėjusių metų spalio mėnesį įsiveržę asmenys – du vyrai ir jauna mergina. Garbaus amžiaus moteris lig šiol pamena dūžtančio lango stiklo garsą, ją kojomis prie žemės prispaudusio vyro grasinimus, jausmą, kada sėbrai jai ant burnos ir akių vyniojo lipnią juostą ir reikalavo pasakyti, kur pinigai.

 

Ši plačiai nuskambėjusi istorija ir agresija prieš garbaus amžiaus moterį tąkart sukrėtė ir aytiškius. Dar labiau stebino faktas, kad apiplėšime dalyvavusi mergina tokiam poelgiui ryžosi būdama nėščia. Šiuo metu ji gyvena santuokoje su vyriškiu, kuris tąkart taip pat kartu vykdė nusikaltimą.

 

Išklausyti nuosprendžio – su kūdikiu

 

Netikėta, tačiau mergina ir jos vyras nuosprendžio penktadienį išklausyti atvyko kartu su kūdikiu. Trečiasis apiplėšimo dalyvis prie teismo posėdžio jungėsi nuotoliniu būdu iš Kauno miesto, nuosprendžio jis laukė būdamas suimtas.

 

Nors kaltinamieji kūdikį atsinešė ir į teismo salę, atėjusi teisėja juos įspėjo, kad vaikas nuosprendžio skelbime dalyvauti negali ir teiravosi, galbūt kartu atvyko artimieji, kurie prižiūrės vaiką, kol tėvams bus skelbiamas nuosprendis, tačiau sutuoktiniai informavo, jog tokių žmonių nėra. Visgi teisėja greitai surado išeitį iš neeilinės situacijos – nuosprendžiai sutuoktiniams buvo skelbiami atskirai, tad jie pakaitomis galėjo prižiūrėti vaiką.

 

Pas senolę įsibrovė naktį, aprišo lipnia juosta

 

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai nustatė, kad trys kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, iš anksto susitarę ir turėdami tikslą įsibrauti į patalpą bei pagrobti svetimą turtą, praėjusių metų spalio 3 d., apie 2 val nakties., nuėjo prie namo Gamyklos gatvėje. Mergina liko kieme stebėti aplinką, kad niekas nesutrukdytų daromam nusikaltimui, o vyrai, išdaužus lango stiklą, pateko į namą. Tuomet jie iš vidaus atrakino duris ir įleido merginą. 

 

Vienas vyriškių  pagriebė senolę už rankų ir ištempė ją iš virtuvės į holą. Moteriai pargriuvus ant pilvo ant grindų, jis atsiklaupė ir laikė ją keliais stipriai spausdamas prie grindų, lipnia juosta užklijavo besipriešinančios garbaus amžiaus moters akis ir burną, grasindamas smurtu, bandė surišti ir rankas. Prašė pinigų, bet moteris tikino, kad dar nėra gavusi pensijos. Tuomet trijulė apieškojo kambarius ir bendrais veiksmais pagrobė 1 250 eurų vertės svetimą turtą –  mobiliojo ryšio telefoną, sidabrinių stalo įrankių komplektą, televizorių, televizoriaus valdymo pultelį, garsaus prekės ženklo šaliką, benzininį pjūklą.

 

Kol įsibrovėliai ieškojo pinigų, moteriai pavyko pro rūsį pabėgti pas kaimynę. Tai pamatę plėšikai susirinko daiktus ir paspruko. Jie automobiliu išvyko į Latviją, kur savo grobį ir pardavė. 

 

Policija netruko susekti plėšikus. Be to, vieną iš vyrų atpažino ir pati senolė, nes jis jai yra padėjęs atlikti kai kuriuos darbus.

 

Po nusikaltimo stipriai pablogėjo sveikata

 

Nukentėjusioji teigė, kad nusikaltimo metu ji patyrė labai didelius išgyvenimus. Tos nakties įvykiai ją persekioja iki šios dienos, ji bijo viena būti namuose, bijo svetimų žmonių. Iki šio nusikaltimo ji gyveno savarankišką gyvenimą, o dabar yra priklausoma nuo kitų žmonių, negali judėti, nuolat jaučia baimę. 

 

Ieškinio pareiškime senolė taip pat nurodė, kad ji gydėsi, patyrė komą, buvo operuota, ir kad jos sveikatos būklė ir operacija yra susiję su kaltinamųjų veiksmais, tačiau teismas nustatė, kad priežastinio ryšio tarp moters vėliau pablogėjusios sveikatos ir kaltinamųjų veiksmų – nėra. Taip pat konstatuota, jog moteris apklausų metu nė karto nenurodė, kad plėšikai jos atžvilgiu sudavė smūgius, sužalojimų taipogi nebuvo nustatyta, tad ir neturtinės žalos suma buvo priteista mažesnė nei tikėtasi.

 

Visi kaltinamieji dėl plėšimo Gamyklos gatvėje buvo pripažinti kaltais. Be to, šioje byloje du vyrai buvo teisiami taip pat ir už dar vieną apiplėšimą bei turto vagystes Alytuje ir Alytaus rajone. Tad skiriant bausmę, buvo įvertinti ir kiti, su Gamyklos gatve jau nesusiję nusikaltimai.

 

Kalti – visi

 

Nuotoliu nuosprendžio skelbime dalyvavusiam, penkis kartus teistam alytiškiui, paskirta  galutinė subendrinta bausmė – terminuotas laisvės atėmimas 2 metams 6 mėnesiams. 

 

Kitam septynis kartus teistam vyriškiui paskirta taipogi subendrinta 2 metų 6 mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmė. Tiesa, paskirtos subendrintos bausmės vykdymą nutarta iš dalies atidėti, ir nustatyti, kad vyriškis po teismo nuosprendžio įsiteisėjimo turi nedelsiant atlikti 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o likusios bausmės dalies vykdymas bus atidėtas 2 metams. Per tą laiką nuteistasis bus įpareigotas neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar lankymusi sveikatos priežiūros įstaigose, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Merginai, kuri buvo teisiama tik dėl nusikaltimo Gamyklos gatvėje, paskirtas laisvės apribojimas 1 metams 4 mėnesiams. Skirdamas bausmę teismas kaip reikšmingą aplinkybę įvertino tai, jog šiuo metu ji kartu su kitu kaltinamuoju augina kūdikį, taip pat – kad jos vaidmuo nusikaltimo padaryme buvo antraeilis, ji pati neorganizavo nusikaltimo, neieškojo priemonių jam padaryti.

 

Gamyklos gatvėje apiplėštai senolei visi kaltinamieji turės lygiomis dalimis, po 416,66 Eur, atlyginti turtinę žalą. Taip pat jie privalės solidariai atlyginti ir 3000 Eur neturtinę žalą.

 

Po nuosprendžio – ašaros ir pasiryžimas keistis

 

Po nuosprendžio senolė ir ją atlydėjusi dukra su ašaromis akyse nuogąstavo dėl po nusikaltimo stipriai pablogėjusios mamos sveikatos ir stebėjosi, kad neturtinė žala įvertinta sąlyginai nedidele suma.

 

„Tai nėra kažkoks būdas pasipelnyti ar panašiai, tiesiog neišmatuojama tai, kiek mamai teko prisikentėti, ką ištverti dėl pablogėjusios sveikatos, kurią sukėlė stresas. Visa laimė, kad jai pavyko išgyventi“, - kalbėjo dukra.

 

Pati senolė teigė mananti, kad tokių žmonių, kaip ją nuskriaudusių nuteistųjų, jau tikrai nepataisys nei kalėjimas.

 

Teismo laukiamajame pakalbintas vienas nuteistųjų tvirtino, kad susilaukus vaikelio, dabar į gyvenimą žiūri visai kitaip. „Vaikas tikrai mane pakeitė, aš stengiuosi visaip kabintis į gyvenimą, dėl šeimos. Ieškau darbo, atsisakiau alkoholinių gėrimų, kreipiausi pagalbos. Neneigiu to, kas buvo, ir gailiuosi, esu pasiryžęs eiti kitu keliu“, - tikino vyriškis. 

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai