Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Iš Senamiesčio skvero ištremta voverė užkaitino (ne)meilės aistras

Alytusplius.lt  •    •  10:50, 2019-08-30
Dėl bronzinės voverės ir meilės vartų kryžiuojasi politikų ietys.
Alytaus miesto savivaldybės ir Alytusplius.lt nuotr.

Dėl bronzinės voverės, miesto politikų daugumos sprendimu ištremtos iš Senamiesčio skvero, užvirė galingos aistros. Jos teisė sėdėti ant suoliuko tame pačiame Senamiesčio skvere, kuriame nuspręsta statyti paminklą Dainavos apygardos partizanų atminimui, ginama peticija.

 

Tarybos narys Valerijus Vencius neatmeta galimybės dėl tokio tarybos sprendimo kreiptis į teismą, o miesto meras Nerijus Cesiulis savo paskyroje socialiniame tinkle atsiprašė alytiškių už tokį tarybos sprendimą ir pažadėjo, kad dar kartą teiks šį klausimą miesto tarybai ir pabandys surasti reikiamus argumentus bei įtikinti tarybos narius priimti sprendimą, kuris atitinka mūsų miesto gyventojų lūkesčius.

 

Iniciatyvų projektas buvo apdovanotas „Auksine krivūle“

 

„Prieš dvejus metus Alytus tapo išskirtiniu miestu Lietuvoje, nes savo miesto gyventojams be politikų įsikišimo leido perskirstyti 0,5 procento biudžeto. Taip tik tiek, nes kitus 99,5 proc. pasiliko perskirstyti sau.

 

Pirmaisiais metais šis sprendimas ir unikali idėja gavo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už bendruomenės įtraukimą formuojant viešąsias erdves.

 

Daugybė savivaldybių norėtų panašią idėją įgyvendinti savo mieste ar rajone ir kaip tik praeitą savaitę Kretingos meras su savo komanda atvyko pasikonsultuoti su savivaldybės specialistais, kaip ši idėja veikia mūsų mieste ir paprašė galimybės nusikopijuoti šiuos bendruomeninės tvarkos nuostatus. 


Pastarąjį pusmetį alytiškiai teikė savo sugalvotas idėjas, kaip reikėtų puošti, atnaujinti ir modernizuoti Alytų, o iš tų idėjų šimtai (bendrai balsavo keli tūkstančiai) alytiškių išrinko pačias geriausias ir šiandieną tarybos posėdžio metu miesto tarybai reikėjo tik formaliai pritarti tų idėjų įgyvendinimui, bet ...“, - apgailestauja miesto vadovas, prisipažindamas, kad jam sunku suvokti, kodėl miesto tarybos nariai viduryje „žaidimo" keičia jo taisykles.

 

„Nesvarbu, kokias mes pareigas užimame šiandieną, manau, kad daugelis tiesiog užmirštame, kad esame tokie patys alytiškiai, kaip ir visi kiti“, - kalbėdamas apie tarybos sprendimą dėl alytiškių iniciatyvų teigė N. Cesiulis.

 

Politikai pažeidė alytiškių lūkesčius?
 

Peticiją, kuria ginama ne tik bronzinė voverė, bet ir politikų išbrokuoti miesto vartai „Alytus - Myliu“, nuo ketvirtadienio vakaro iki penktadienio ryto pasirašė beveik 600 alytiškių.

 

Peticijoje, kurią inicijavo bronzinės voverės idėjos autorius, miesto savivaldybės tarybos narys socialdemokratas V. Vencius teigiama, kad Alytaus miesto taryba, nepritarusi dviem alytiškių iniciatyvoms – „Bronzinė voverės su riešutu skulptūra“ ir „Alytus-Myliu“ miesto vartai“,  pažeidė teisėtus alytiškių lūkesčius.

 

Anot peticijos autoriaus, taryba neprivalėjo kvestionuoti alytiškių balsavimo metu pasirinktų projektų. Nei tvarkos apraše, nei kituose teisės aktuose nėra reikalavimo (pareigos) gyventojų atrinktus projektus tvirtinti tarybos sprendimu.

 

Peticijoje reiškiamas reikalavimas atsisakyti siekio trukdyti įgyvendinti bendruomenės idėjas ir siūloma artimiausiame Alytaus miesto tarybos posėdyje pripažinti netekusiais galios 2019 m. rugpjūčio 28 d. Alytaus miesto tarybos priimtus sprendimus dėl bronzinės voverės ir „Alytus-myliu“ miesto vartų. 

 

Alytiškių iniciatyvos – šiukšlių krūva?

 

Politikų sprendimas nuvylė ir menininkus brolius Gataveckus, kurie kartu su Artūru Mažeika yra iniciatyvos „Alytus-Myliu“ autoriai ir kūrėjai.  „Tik prieš rinkimus tautos balsas svarbus. Dabar jau po rinkimų, todėl menininkai ir alytiškių iniciatyvos - šiukšlių krūva“, - savo socialinių tinklų paskyroje teigia broliai.

 

Jiems pritaria „Alytaus piliečiai“ primindami, kad anąmet „patvirtintai tarybos tvarkai pritarė visi 25  tądien posėdyje dalyvavę tarybos nariai. „Tie patys tuomet pritarę šiandien postringauja apie buldozeriu „anos" tarybos prastumtą tvarką. Bet tuomet gi buvo prieš rinkimus, kai reikėjo pademonstruoti, kad tautos balsas svarbus. Dabar jau po rinkimų, todėl alytiškių iniciatyvos - jų pačių problemos, o juk virš kai kurių Alytaus tarybos narių tik mėlynas dangus“, - teigia „Alytaus piliečiai“.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra