Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 13 123

Senamiesčio skveras: šalia paminklo partizanams voverei ne vieta?

Alytusplius.lt  •    •  12:52, 2019-08-29
Senamiesčio skvere darosi per ankšta?
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Dainavos apygardos partizanų atminimą įamžinantis paminklas Senamiesčio skvere bus statomas, bet naujuoju miesto simboliu tapti pretendavusi bronzinė voverė čia netupės.

 

Taip ketvirtadienį vykstančiame tarybos posėdyje nusprendė miesto politikai, dėl voverės skulptūros atsiradimo skvere diskutavę gerokai ilgiau nei dėl partizanų paminklo.

 

Daugiametes diskusijas kėlusio paminklo statybai Senamiesčio skvere pritarė 20 tarybos narių. Tiesa, prieš tai dar gerokai padiskutavusių, ar tai tikrai pati tinkamiausia vieta po daugiau kaip 20 metų trukusių ieškojimų.

 

Klausimą pristatęs Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas neabejodamas patikino: taip. „Ši vieta yra tiesiai priešais Angelų Sargų bažnyčią, o visi renginiai dažiausiai prasideda mišiomis bažnyčioje. Tad vieta labai tinkama“, - teigė V. Valūnas, atremdamas, kai kurių tarybos narių nuogąstavimus, ar beverta ardyti jau sutvarkytą Senamiesčio skverą, kuris buvo įrenginėjamas kaip pramogų vieta.

 

Pasak V. Valūno, pastačius paminklą, skvere mėgstančių lankytis alytiškių gyvenime jokių pokyčių neįvytų: esama erdvė nebus sugadinta, medžiai nebus liečiami, čia ir toliau galės krykštauti su mamomis prie fontano ateinantys vaikai.

 

Tarybos narys Povilas Labukas priminė, kad Senamiesčio skveras kaip tinkama vieta partizanų paminklui buvo pasirinktas jau prieš daugelį metų, tačiau tuomet nebuvo gauta sutikimo čia jį statyti.

 

Dabar politikams palaiminus paminklo statybą Senamiesčio skvere turėtų iškilti kelių metrų aukščio obeliskas su Jogailaičių kryžiumi viršuje. P. Labukas teigė, kad esamo paminklo projekto meninis sprendimas bus pritaikytas prie jam numatytos vietos Senamiesčio skvere.   

 

 

Tačiau ant šiame skvere esančio suoliuko prie fontano netupės bronzinė voverė su gile.

 

Tokia voverytė čia turėjo būti įkurdinta įgyvendinant bendruomenės iniciatyvą, kurai iš savivaldybės biudžeto buvo numatyta skirti 3 tūkstančius eurų. Iniciatyvos autorius tarybos narys Valerijus Vencius svarstant voverytės klausimą nusišalino, o kiti tarybos nariai įsivėlė į ilgas diskusijas, ar dar reikalingas jų pritarimas tam, ką jau nusprendė bendruomenė. 

 

Paaiškėjus, kad pagal esamą tvarką, tarybos sprendimas būtinas dėl visų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, buvo nuspręsta balsuoti atskirai. Iš daugiausia alytiškių balsų gavusių iniciatyvų: „Grilio zona Jaunimo parke“, „Bronzinė voverės su riešutu skulptūra“,  „Aktyvus laisvalaikis šeimai“, „Alytus-Myliu“ miesto vartai“ – daugiausia diskusijų kilo būtent dėl bronzinės voverės ir jos vietos Senamiesčio skvere.

 

„Aš negaliu pakelti rankos už voveraitę, nes matau pasityčiojimą iš partizanų. Jei darom monumentalią aikštę, tai ir darykime tokią, o ne pasityčiokim iš Senamiesčio skvero“, - teigė tarybos narys Česlovas Daugėla.

 

„Gal ne ant to paties suoliuko voverė sėdės“, - klausė Vilija Ramanauskienė, o Vytautas Jastremskas stebėjosi, kad vos nubalsavus dėl paminklo partizanams Senamiesčio skveras tapo monumentalia vieta ir voverytei joje nebelieka vietos.

 

Meras Nerijus Cesiulis pastebėjo, kad dėl voverės tarybos nariams kyla daug daugiau klausimų nei dėl rimtų dalykų ir keliskart mėgino sutraukti įsisiūbavusias diskusijas. 

 

Jurgita Šukevičienė ir Valė Gibienė kvietė gerbti bendruomenių valią, bet balsų dauguma lėmė, kad iniciatyvoms „Grilio zona Jaunimo parke“ ir „Aktyvus laisvalaikis šeimai“ pritarta, o bronzinės voverės skulptūrai ir „Alytus-Myliu“ miesto vartai“ – ne.

 

„Man keista kad dėl voverės ar kitų iniciatyvų kyla tiek daug diskusijų. Senamiesčio skveras buvo kurtas kaip laisvalaikio zona , o ne monumentalios architektūros erdvė. Tai gal griaukim ir ten esantį fontaną?  Patys priimam tvarką, o paskui patys šaudom į koją ir sakom, kad viskas negera. Ar čia dėl to, kad Venciaus iniciatyva?“, - po balsavimo apmaudo neslėpė bronzinės voverės idėjos autorius, valdančiajai daugumai priklausantis V. Vencius.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra