Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Senąjį „Lelijos žiedą“ pakeis naujas

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:54, 2014-02-12
Priimtas sprendimas atstatyti naują skulptūrą. Kairėje - skulptūros maketas, dešinėje - autorius V. Kančiauskas
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pradėjus statyti naują pėsčiųjų tiltą per Nemuną demontuota skulptūra „Lelijos žiedas“ atgims nauju pavidalu. Vakar Alytaus miesto savivaldybėje vykusioje diskusijoje dėl kiekvienam alytiškiui neatsiejamu miesto simboliu tapusios skulptūros „Lelijos žiedas“ likimo, nuspręsta  skulptūrą atstatyti, mat senosios rekonstrukcija, dėl per didelio metalo susidėvėjimo, yra neįmanoma.

 

Miesto kultūros atstovams, architektams, skulptoriams „Lelijos žiedo“ autorius Vladas Kančiauskas pristatė naujosios skulptūros projektą bei vizualizaciją, siūlydamas atstatyti panašios struktūros bei formos skulptūrą, kuri derėtų prie naujai statomo pėsčiųjų tilto.

 

„Naujoji skulptūra atkartoja senąją. Tai yra lietuviška verba su gėlės žiedu viršuje“, - užtikrintai kalbėjo skulptūros autorius V. Kančiauskas, pristatydamas savo projektą.

 

Į miesto savivaldybę susirinkę specialistai, menininkai iš esmės pritarė V. Kančiausko idėjai.

 

„Manyčiau, kad jos išsaugojimas yra labai svarbus. Labai gerai, kad autorius yra gyvas, gali objektą interpretuoti kitaip ir atgaivinti jį naujam gyvenimui. Kalbėti apie naują skulptūrą būtų neetiška. Manau, kad naujas variantas yra tinkamas“, - sakė Alytaus Dailės mokyklos direktorius Redas Diržys.

 

Jam paantrino architektas Edvinas Jurevičius sakydamas, kad nesant techninėms galimybėms pastatyti senąją skulptūrą, reikėtų išlaikyti jos prisiminimą priimant „Lelijos žiedo“ autoriaus idėją. Jo manymu, tai būtų labai teisingas žingsnis.

 

Miesto merui Jurgiui Krasnickui pasiūlius išsakytas mintis ir diskusijas užtikrinti balsavimu, susirinkusieji pritarė V. Kančiausko naujai siūlomos skulptūros projektui.

 

Diskusija dėl ant buvusio geležinkelio pylimo ties Dainų slėniu stovėjusios skulptūros „Lelijos žiedo“ kilo, kai atliekant demontavimo darbus ir atidengus metalines jos dalis buvo pastebėta, kad skulptūros vidinė dalis yra gerokai sudilusi ir ji negali būti rekonstruota.

 

V.Kan­čiaus­ko „Le­li­jos žie­das“ buvo pa­sta­ty­tas 1981 me­tais, mi­nint Aly­taus mies­to 400-ąjį ju­bi­lie­jų.

 

 

Komentarų nėra