Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Seimo rūmuose – Benjamino Jenčiaus paroda „Akvatorija“

Seimo narys Robertas Šarknickas  •    •  9:09, 2023-04-29
Seimo rūmuose atidaryta Benjamino Jenčiaus paroda.
Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Seimo rūmuose atidaryta Benjamino Jenčiaus paroda. Įspūdžiais dalijasi Seimo narys Robertas Šarknickas:

 

„Ketvirtadienį mūsų buvo daug. Benas traukia savo charizma, akvarelės stebuklais artimuosius, draugus ir praeivius, dailės kritikus ir kt.


Seime senokai tiek būta žmonių iš Alytaus, Vilniaus.


Seimo rūmuose pagerbtas dailininkas Benas Jenčius.


2023 m. balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos Seime mano kvietimu lankėsi garsus Dzūkijos krašto akvarelininkas Benjaminas Jenčius, kuris Seimo rūmuose atidarė savo akvarelių parodą „Akvatorija“.

 


Benas yra ryški asmenybė Dzūkijos sostinėje ir ne tik, tai akivaizdu, mūsų daug susirinko ne tik iš Alytaus, bet ir iš Vilniaus, taip kalbėjo Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis bei Seimo narys Stasys Tumėnas.


Kalbant apie pačią parodą - kodėl „Akvatorija“? Dailininko atsakymas lakoniškas: „Tai – vieta, iš kurios laivai eina į jūrą“. Kad stebėtojui būtų aiškiau, akvatorija (lot. „aqua“ – vanduo; „territorium“ – teritorija) – tai vandens paviršiaus plotas, apsaugotas nuo bangavimo, vėjo ir audrų, skirtas laivams įplaukti, stovėti, laivams statyti ir remontuoti bei jiems išplaukti.


„Akvatorija“ – tai tarsi aliuzija į saugų užutekį, vietą, kurioje gimsta ir dailininko B. Jenčiaus akvarelės – į studiją Alytuje, pro kurios langus šviesokaitos žaisme atsiveria nepailstanti Nemuno tėkmė. Šiame prieglobstyje dailininko tikrovė tarsi ištirpsta.

 

 

 


Asmeniškai, jau seniai pažįstu gerb. B. Jenčių. Galiu pasakyti, kad tai – itin šilta ir įdomi asmenybė. Vos tik atsiradus galimybei Seime eksponuoti parodą, dar tą pačią akimirką mintyse suskambo būtent šio autoriaus pavardė. Todėl man yra itin didelė garbė, kad B. Jenčius sutiko ir nedvejojęs pradėjo ruoštis parodai bei jos atidarymui.


Parodos atidarymo renginyje savo atliekamais kūriniais džiugino ir folkloro ansamblis „Žvangucis“ iš Alytaus.

 


Galiu tik pasidžiaugti, kad B. Jenčiaus kūriniai Seimo koridorius puoš ir lankytojų akis džiugins dar beveik dvi savaites.


Dar kartą noriu nuoširdžiai padėkoti dzūkui Benjaminui Jenčiui už šiltą savo asmenybę ir beribės vaizduotės parodą bei savo patarėjų komandai, kuri kruopščiai padėjo ruošti šią parodą.

 


O skaitytojus kviečiu apsilankyti Seimo rūmuose ir pasinerti į „Akvatorijos“ gelmes. Paroda veiks iki 2023 m. gegužės 8 d.


Mielas mano bičiuli Benai, linkiu sveikatos ir kūrybos, man garbė tave pažinti!“


Pagarbiai,


LR Seimo narys
Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas
Robertas Šarknickas