Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 479

Savivaldybės įstaigų vadovų konkursai – po padidinamuoju stiklu

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:58, 2019-07-17
Savivaldybės įstaigų vadovų konkursai – po padidinamuoju stiklu.
alytusplius.lt nuotr.

Du Alytaus miesto savivaldybės skelbti konkursai į savivaldybės įstaigų vadovų pareigas atsidūrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje. Gavusi jos raštą aiškintis situaciją pradėjo ir savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija, kuri pasiryžusi analizuoti ir konkurso „Alytaus butų ūkio“, ir Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktorių vietoms užimti peripetijas.

 

„Alytaus butų ūkio“ direktoriaus konkursą laimėjęs Egidijus Mensevičius jau dirba, o Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus konkurso rezultatai apskųsti Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams.

 

Kodėl apskundė konkursą?

 

Skundą teismui pateikė vienas konkurso dalyvių. Savo motyvus jis nurodė ir trečiadienį posėdžiavusiai Antikorupcijos komisijai, kuri, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą ištirti konkurso rezultatus, ėmėsi svarstyti šį klausimą.

 

Šį konkursą yra laimėjusi Alytaus miesto savivaldybės gydytoja Irma Maskeliūnienė. Viešai skelbtame jos pareigybės aprašyme, patvirtintame 2018 metų gruodžio 20 dieną, buvo nurodyta, kad savivaldybės gydytoja kuruoja Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro veiklą. Todėl, pagal viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, metus laiko ji negali užimti kuruojamos įstaigos direktorės pareigų.

 

Konkursą apskundęs asmuo tvirtino, kad konkurso dieną savivaldybės portale buvo skelbiamas minėtas pareigybės aprašymas, o po kelių dienų, anot jo, atgaline data paskelbtas jau pakeistas pareigybės aprašymas, direktoriaus įsakymu patvirtintas birželio 14 dieną. Jame nėra nurodomos savivaldybės gydytojos kuruojamos sritys.

 

„Aš tai vertinu kaip absoliučiai veikimą tyčia siekiant sudaryti sąlygas savivaldybės gydytojai dalyvauti konkurse ir jį laimėti“, - teigė konkurso dalyvis, konkurso rezultatus apskundęs ir Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams.

 

Sutartis su laimėtoja dar nepasirašyta

 

Savivaldybės gydytojos pareigybės aprašymą tvirtina administracijos direktorius. Prieš kelis mėnesius juo tapęs Rolandas Juonys atmetė skundo autoriaus metamus įtarimus ir pabrėžė, kad konkursas minėtos įstaigos direktoriaus pareigoms užimti buvo paskelbtas, kai jis dar nebuvo paskirtas savivaldybės administracijos direktoriumi.

 

„Konkursas į Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus poziciją buvo paskelbtas gegužės 28 dieną. Buvo įvardintos sąlygos pretendentams, jie pateikė dokumentus. Konkurse I. Maskeliūnienė dalyvavo vadovaudamasi 2018 metų gruodžio 20 dieną direktoriaus įsakymu patvirtintu pareigybės aprašymu.

 

Jai laimėjus konkursą, personalo skyriaus vadovei uždaviau klausimą, ar nėra konflikto dėl kuruojamų sričių. Ji patikino, kad I. Maskeliūnienė nekuravo tos įstaigos veiklos, ir nėra priežasčių jos nepripažinti konkurso nugalėtoja ir nepasirašyti sutarties. Pažymiu, kad darbo sutartis su I. Maskeliūniene dar nėra pasirašyta“, - teigė R. Juonys.

 

Panaši situacija jau buvo

 

Tad Antikorupcijos komisija aiškinsis, ar kuravo savivaldybės gydytoja Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro veiklą, ar ne. Nuspręsta peržiūrėti paskutinių dvejų metų dokumentus, susijusius su savivaldybės gydytojos pareigybės aprašymu ir jai priskirtomis funkcijomis, ir tuomet priimti sprendimą.

 

Savo ruožtu, ar gali I. Maskeliūnienė užimti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus vietą, dar aiškinsis ir savivaldybės administracija bei teismas.

 

„Aš pasitikiu tais žmonėmis, kurie organizavo konkursą. Jeigu jie suklydo, klaidas reikia taisyti. Bet čia jau yra teismo kompetencija“, - sakė R. Juonys.

 

Alytusplius.lt primena, kad analogiška situacija jau buvo susiklosčiusi prieš dvejus metus. Tąkart savivaldybės paskelbtą konkursą Alytaus pirminės sveikatos ir priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pareigoms užimti laimėjo tuometė Alytaus miesto savivaldybės gydytoja Jovita Katkauskaitė.

 

Tačiau sulaukus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) rekomendacijų buvo nuspręsta nepasirašyti darbo sutarties su konkurso laimėtoja. VTEK nurodė, kad savivaldybės gydytoja tiesiogiai vykdė PSPC priežiūrą ir kontrolę, todėl ne mažiau kaip vienerius metus po valstybės tarnybos pabaigos ji negali užimti kontroliuojamos įmonės vadovo pareigų.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai