Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybės gydytojas P. Jagelavičius: „Prašau neatsipalaiduoti“

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  14:46, 2020-07-24
Alytaus miesto savivaldybės gydytojas Povilas Jagelavičius.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pastarosiomis dienomis koronaviruso fone apie iš ligoninės pasišalinusį pacientą viešojoje erdvėje klaidingai nuskambėjęs Alytaus vardas bei kasdien didėjantis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius Lietuvoje paskatino Alytaus miesto savivaldybės gydytoją Povilą Jagelavičių priminti alytiškiams, kad rekomendacijomis, kurios galiojo karantino metu, galima naudotis ir dabar.

 

„Naujų atvejų šuolis pastarosiomis dienomis kelia nerimą. Norėtųsi naujų susirgimo atvejų mieste išvengti kuo ilgiau. Todėl visų labai prašau neatsipalaiduoti ir prisiminti tas elementarias apsisaugojimo priemones, kurias naudojome: išlaikyti didesnį atstumą žmonių susibūrimo vietose, dažniau plauti rankas, naudotis dezinfekavimo priemonėmis, dėvėti apsaugines veido kaukes“, – sakė savivaldybės gydytojas.

 

Paklaustas, ar jau reikėtų vėl nešioti veido dalį dengiančias kaukes, pašnekovas patikino, kad kol kas tokio sprendimo Vyriausybė ar jai pavaldi institucija nėra priėmusi, tai kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas, tačiau labai rekomenduoja jas dėvėti, kur sunku išvengti artimo kontakto – parduotuvėse, viešajame transporte, masinio susibūrimo vietose.

 

„Kaukės iki šiol privalomos uždarose patalpose kaimyninėje Lenkijoje. Matau žmonių su jomis ir Alytaus prekybos centruose. Čia kiekvieno pasirinkimo ir atsakomybės reikalas. Tiesiog kol kas kito būdo, kaip išvengti viruso, išskyrus asmens higienos priemones ir tam tikro atstumo laikymosi, nėra“, – kalbėjo P. Jagelavičius.

 

Gydytojo teigimu, jau keletą mėnesių Alytuje pavyko išvengti naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Mobilius patikros punktas šiuo metu dirba dvi valandas per dieną, kol kas žmonių antplūdžio nėra. Per dieną patikrinama vidutiniškai 15 asmenų. „Per pastaruosius mėnesius pavyko pakankamai gerai suvaldyti koronaviruso plitimą, norėtųsi, kad ir toliau sėkmė lydėtų, kad išliktume tokie pat organizuoti, saugantys save ir kitus.“

 

Savivaldybės gydytojo teigimu, daugėjant užsikrėtimo atvejų, jau nuo kitos savaitės valstybės mastu bus peržiūrimi kai kurie rodikliai dėl viruso paveiktų šalių, gali būti priimti ir kiti, tam tikrus dalykus ribojantys sprendimai konkrečiose teritorijose, tačiau jis tikisi, kad visų bendromis pastangomis Alytus vėl bus tas miestas, kuris sugebės išvengti protrūkio.

 

Su Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis galite susipažinti čia.

 

Komentarų nėra