Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybė informuoja: kada reikalingas leidimas medžiams kirsti ir genėti

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  14:17, 2024-02-21
Asociatyvi nuotr.

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atvejais būtina pasirūpinti medžių genėjimo ir kirtimo leidimais. Vaismedžius, uogakrūmius ir kitus privačioje teritorijoje esančius nesaugomus želdinius genėti ir kirsti leidimų nereikia, tačiau kitaip yra su saugotinais medžiais – juos genėti ir kirsti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu draudžiama. Tą padaryti dar galima suspėti iki kovo 15 dienos.

 

Kur pateikti prašymus?

 

Per šiuos metus Alytaus rajone jau išduoti 28 leidimai kirsti ir genėti saugotinus želdinius. Pernai metais tokių leidimų išduota beveik 200.

 

Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo genėjimo darbams leidimus išduoda savivaldybė.

 

Prašymai dėl medžių kirtimo, genėjimo pateikiami seniūnijai, kurioje yra nurodyti želdiniai, arba Alytaus rajono savivaldybės administracijos priėmimo langelyje, arba juos galima atsiųsti el. p. info@arsa.lt.

 

Asmuo, prašantis išduoti leidimą, turi pateikti savivaldybei nustatytos formos prašymą. Prašymo forma

 

Leidimai – per 20 darbo dienų

 

Įvertinus prašomų kirsti, persodinti, kitaip pašalinti ar genėti saugotinų medžių ir krūmų būklę vietoje, savivaldybės administracija apskaičiuoja pašalinamų saugotinų medžių ir krūmų atkuriamąją vertę ir išduoda arba motyvuotai atsisako išduoti leidimą. Prašyme pateiktoms priežastims pagrįsti savivaldybė gali prašyti papildomos informacijos.

 

Leidimas išduodamas per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo, jei buvo prašoma papildomos informacijos – nuo papildomos informacijos gavimo dienos.

 

Kokie yra saugotinų želdinių kriterijai?

 

Norint sužinoti, ar jūsų privačioje žemėje augantis želdinys yra saugotinas ir ar jam reikalingas nustatyta tvarka išduotas leidimas, reikia vadovautis nutarimu Dėl kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, patvirtinimo ir medžių ir krūmų priskyrimo saugotiniems.

 

Veisimosi metu taikomas draudimas

 

Draudžiama medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto pažyma, kad kertamame ar genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

 

Privatiems želdiniams šis draudimas negalioja, kitaip tariant, fiziniai asmenys, savo sklype turintys saugotinų želdinių, gavę savivaldybės išduotą leidimą, gali šalinti ar intensyviai genėti želdinius net ir šiuo laikotarpiu.

 

Tačiau gyventojų prašoma būti sąmoningais ir šiuo paukščių perėjimo laikotarpiu medžių genėjimo ir kirtimo darbų nevykdyti, nes paukščiai, rinkdamiesi perėjimo vietą, nežino, ar tai privatus želdynas, ar viešas.

 

Kaip genėti?

 

Genint saugotinus medžius, labai svarbu nepažeisti saugotino želdinio gyvybinių funkcijų. Draudžiama taikyti genėjimo būdą, kai nupjaunamos storosios šakos, nuo kamieno paliekant išsikišusius kelmelius – stagarus ar nupjauti medžio stiebą bet kokiame aukštyje.

 

Alytaus rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės:

 

K-213 Dėl Alytaus rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių patvirtinimo (e-tar.lt)

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai