Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Sąvartyne įvestas planas „Skydas“ – stumdant atliekas aptiktas sprogmuo

alytusplius.lt inf.  •    •  17:41, 2020-05-13
Buldozeriu stumdant žemes sąvartyne pastebėtas iš po žemių kyšantis sprogmuo.
ARATC nuotr.

Trečiadienio popietę Alytaus rajone Takniškių kaime esančiame Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) technologijų parke buvo įvestas planas „Skydas“ – čia budėjo policijos pareigūnai, buvo iškviesti išminuotojai.

 

Jų pagalbos prireikė aptikus sprogmenį, kaip spėjama, artilerijos sviedinį. Jis buvo pastebėtas buldozeriu stumdant sąvartyno kaupo atliekas.

 

„Spėjame, kad sprogmuo į sąvartyną pateko su atvežtu gruntu, kuris naudojamas sąvartyno perdengimams. Pastebėjus iš po žemės kyšantį sprogmenį, visi darbai buvo nedelsiant sustabdyti, žmonės patraukti, informuoti policijos pareigūnai, teritorija aptverta“, - sakė ARATC Takniškių atliekų tvarkymo technologijų padalinio vadovas Andrius Jučas.

 

Anot jo, visa laimė, kad sprogmuo buvo laiku pastebėtas.

 

„Kartu tai ir dar vienas priminimas, kaip svarbu rūšiuoti atliekas, nes ne vietoje išmesti daiktai gali tapti didelių nelaimių priežastimi“, - sakė A. Jučas, prisimindamas, kad prieš keletą metų rūšiavimo įrenginiuose buvo aptikta kartu su mišriomis atliekomis išmestų granatų. Tąsyk jos aptiktos metalo separatoriumi.

 

„Tokių incidentų būtų išvengta, jei žmonės atsakingai rūšiuotų atliekas ir suvoktų, kad jų išmesti daiktai niekur neišnyksta – jie keliauja toliau, yra tvarkomi, o ne vietoje išmesti gali kelti pavojų“, - kalbėjo padalinio vadovas.