Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Šaltuoju metu laiku padėkime Ukrainos kariams!

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija  •    •  14:50, 2023-10-23
Asociatyvi nuotr.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka ir jos padaliniai prisijungė prie šiuo metu itin aktualios ir reikalingos respublikinės iniciatyvos – renkamos medžiagos apkasų žvakių gamybai. Žvakės bus gaminamos ir siunčiamos fronte kovojantiems Ukrainos kariams. Šios žvakės – tai vašku ar parafinu užpildytos skardinės, kurias apkasuose kariai naudoja gamindami maistą, džiovindami drabužius ar tiesiog norėdami sušilti, todėl jos gyvybiškai svarbios, kai šalta.

 

Kokias medžiagas renkame?

 

Šiuo metu renkame įvairų vašką ir parafiną, didelius ir mažus jo gabalus, senas žvakes ir jų likučius. Tai gali būti maistinis parafinas, bičių vaškas, žvakės, skirtos uždaroms patalpoms ir tokių žvakių likučiai.

 

! Netinka: techninis parafinas, parafinas iš kapinių žvakių ir žvakių nuo uodų likučiai. Toks parafinas yra abejotinos kokybės arba blogo kvapo, degdamas gali išskirti sveikatai kenksmingas medžiagas. Todėl saugodami karių sveikatą tokių medžiagų atsisakome.

 

Kaip panaudosime surinktą vašką ir parafiną?

 

Bibliotekose surinktą vašką ir parafiną perduosime iniciatyvoms, kurios užsiima parafino ir vaško lydimu, apkasų žvakių gamyba.

 

Kur ir kada galite atnešti medžiagų?

 

Medžiagas galite palikti specialiose dėžėse, kurias rasite Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) ir jos padaliniuose.

 

Medžiagas planuojame rinkti iki 2024 m. kovo mėnesio. Net ir nedideli vaško ir parafino kiekiai yra svarbūs, tad nedvejokite ir atneškite tai, ką turite.

 

Dėkojame už pagalbą!

Razom do peremogi!

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai