Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Šaltis ištuštino Alytaus mokyklas

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  10:27, 2014-01-23
Dėl šalčio šiandien į Alytaus mokyklas neatvyko apie 50 procentų mokinių. Ar darželinukus išleisti į darželį - tėvai sprendžia patys. Alytusplius.lt nuotr.

Stingdantis šaltis šiandien Alytaus mokyklas ištuštino kone perpus. Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos sinoptikai patvirtino, kad šiandien Alytuje apie 8 valandą ryto buvo 21 laipsnis šalčio, į mokyklas neatėjo daugiau kaip pusė miesto pradinukų.

 

„Vidutiniškai, apie pusė 1-5 klasių mokinukų dėl šalčio šiandien neatvyko į mokymosi įstaigas. Tačiau tie, kurie atvyko – privalo būti užimti kita veikla“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Česlova  Mocevičienė.

 

Pasak jos, esant tokiai situacijai, kai į pamokas neatvyksta daug mokinių, mokytojai negali plėtoti naujų temų. Todėl yra vykdoma kita veikla, kad mokiniai būtų užimti : bibliotekoje, klasėje ar kitose erdvėse.

 

Pagal bendruosius 2013-2014 metų ugdymo planus, pradinukai ir penktų klasių moksleiviai į mokyklas gali neiti esant 20 laipsnių šalčio.

 

Tokia tvarka, kad esant dideliems šalčiams, mokiniai gali neiti į ugdymo įstaigas yra nustatyta tam, kad vaikai eidami nesušaltų.

 

Tačiau ta pati tvarka nėra taikoma darželinukams. Čia tėvai patys sprendžia, ar leisti savo vaikus į darželį, ar ne, kadangi patys juos į darželius atveda ar atveža.

 

Higienos norma darželiams numato, kad vaikai gali būti vedami į lauką esant oro temperatūrai iki 12 laipsnių šalčio, kai vėjo greitis yra iki 2m/s. Arba – iki 8 laipsnių šalčio, kai vėjo greitis yra nuo 2 m/s iki 6m/s.

Komentarų nėra