Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Šaltinių progimnazijos mokiniai lankėsi MO muziejuje Vilniuje

Loreta Naujalienė  •    •  10:22, 2020-02-11
Šaltiniečiai MO muziejuje.
Nuotrauka Loretos Naujalienės

Vasario 7 dieną Alytaus Šaltinių progimnazijos mokinių tarybos aktyvas ir keletas jaunųjų žurnalistų būrelio narių kartu su kuratore Milda Kochanskiene bei būrelio vadove Loreta Naujaliene lankėsi  Mo muziejuje Vilniuje. Šiuo metu ten eksponuojami XX a. dešimto dešimtmečio atributai. Paroda pavadinta „Rūšių atsiradimas 90-ųjų DNR“. „Ši paroda – tai mūsų visų sunešti „archeologiniai“ atsiminimai apie neoficialų valstybės radimąsi, apie gimusią naują kultūrą“, - rašoma anotacijoje. Ekskursiją vedė vienas parodos rengėjų Tomas Vaiseta.

 

Mokytojoms tai buvo ekskursas į nenuspėjamus ir nelabai ramius laikus. Buvo smagu prisiminti tų laikų aprangos stilių, interjero detales, kai kuriuos buitinius prietaisus ar baldus, laisvalaikio praleidimo būdus, Gariūnų turgaus atributus. Mokiniai pamatė, kokie daiktai, drabužiai ar buities prietaisai buvo naudojami, kokia buvo valstybės situacija, ekonomikos lygis, ryšiai su išoriniu pasauliu, žmonių pomėgiai, laisvalaikis, galimybės. Gidui uždavus klausimų apie vieną ar kitą eksponatą, daugiau teisingų atsakymų, žinoma, pateikė mokytojos, tačiau mokiniai taip pat buvo pakankami išradingi ir sumanūs.

 

                      Mokiniams patiko beveik visi eksponatai, tačiau labiausiai akį traukė ryškiai žalia besisukanti Jėzaus statula, Gariūnų turgaus detalės, muitinės postas. Mokytojas sudomino garso „dušas“ bei olimpinės Lietuvos rinktinės aprangos ypatumai 1992 metų Barselonos olimpiadoje. Ypatingų efektų ir žavesio suteikė ir netikėtas elektros gedimas muziejuje.

 

Kas dar nebuvote, rekomenduojame apsilankyti (paroda veiks iki vasario 23 dienos).

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra