Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Šalies vadovas įteikė apdovanojimus ypatingai nusipelniusioms mamoms ir globėjoms

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos info. (BNS)  •    •  15:01, 2023-05-04
Kairėje – Prezidentas su Milda Rita Baubliene, dešinėje – su O. Karkauskiene.
LR Prezidento Kanceliarijos/ R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, artėjančios Motinos dienos proga, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 45 mamas ir globėjas.

 

Mamas iš visų Lietuvos regionų Prezidentas apdovanoja už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei. 

 

Apdovanojimas įteiktas ir alytiškei Mildai Ritai Baublienei bei Alytaus rajono, Punios seniūnijos, Kružiūnų kaimo gyventojai Onai Karkauskienei.

 

Apdovanojimas įteiktas Mildai Ritai Baublienei. LR Prezidento Kanceliarija/ R. Dačkus.

 

Apdovanojimas įteiktas Onai Karkauskienei. LR Prezidento Kanceliarija/ R. Dačkus.

 

Pasak Prezidento, žmonija niekada nepaliaus stebėtis, kaip motinystės stebukle susilieja dvi, regis, visiškai priešingos savybės: visiškas pasiaukojimas, savęs atidavimas ir didžiulė jėga.

 

„Atiduodamos labai daug, kartais rizikuodamos visu savo gyvenimu, mamos kartu įgauna milžinišką galią – auginti ir ginti savo vaikus, padėti tvirtus pagrindus jų kelyje. Net ir nebūdamos šalia, mamos turi galią globoti, saugoti savo vaikus visą gyvenimą. Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį“, – savo kalboje sakė Prezidentas.

 

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė pabrėžė, kad mamos ir globėjos yra amžinosios išminties ir vertybių saugotojos.

 

„Tegul mano sveikinimo žodžiai pasiekia tas Mamas, kurių vaikai ir anūkai yra toli nuo namų ir negali Jūsų apkabinti. Kviečiu Jus ateiti į Prezidento rūmų sodą, prisėsti ant suolelio prie obels, skirtos kiekvienai Lietuvos Mamai ir Tėvynei, visoms negrįžusioms iš tolimojo Sibiro moterims – mamoms ir sesėms tremtinėms“, – kreipdamasi į motinas ir globėjas sakė pirmoji šalies ponia. 

 

Šalies vadovas padėkojo susirinkusioms mamoms už nuolatinę paramą, paguodą, pagarbą ir kantrybę, už gerus ir išmintingus žodžius vaikams ir globotiniams, jiems suteiktą saugumo jausmą, savo pavyzdžiu įdiegtas vertybes.

 

Prezidentas motinoms ir globėjoms palinkėjo stiprios sveikatos ir kad namuose niekada ir netrūktų šilto bendravimo, džiaugsmo ir visus sunkumus nugalinčios vilties.

 

Komentarų nėra